BIST 4.930
DOLAR 18,84
EURO 20,23
ALTIN 1.132,60
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP'li Türkkan'ın 12 Haziran endişesi!

KPSS ve YGS'de yaşanan skandallar MHP MYK Üyesi Lütfü Türkkan'ı korkutmaya yetti. Türkkan, 12 Haziran'da yapılacak seçim sonuçlarından endişeli...

Abone ol

YGS'de yaşanan şifre skandalı ve ardından gelen inandırıcılığı düşük savunmalar, MHP'yi derin endişeye sevketti. MHP'nin o endişelerini ise parti MYK üyesi Lütfü Türkkan dillendirdi..

Türkkan'a göre YGS'de yapılan hataların 12 Haziran seçimlerinde yaşanması ihtimal  dahilinde.. Türkkan "Neden olmasın ki" dedi ve kafasını kurcalayan o endişeleri şöyle dile getirdi:

"2010 yılında yapılan Devlet kurumlarında işe girmek isteyen yaklaşık 800 bin kişiyi ilgilendiren Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda yapılan toplu kopya skandalının ardından, geçen haftalara yapılan ve 1.5 milyon öğrencinin girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda da şifreleme yöntemiyle kopya uygulandığı iddia ediliyor. Hal böyleyken 12 Haziran 2011 seçim sonuçlarına nasıl güveneceğiz. YGS'deki gibi bir hile yapılmayacağı ne malum."

KUL HAKKIYLA KARŞIMA GELME

Tüm bu yaşananlar karşısında seçim sonuçlarına nasıl güvenileceğine dikkat çeken MHP MYK Üyesi Lütfü Türkkan, "ABD'de yapılan seçimlerde sonuçlar 18 saat sonra açıklanıyor. Ülkemizde yapılan seçimlerde ne hikmettir ki sonuçlar 5 saat sonra televizyonlardan verilmeye başlanıyor. Bu nasıl bir teknoloji harikasıdır ki hemen sonuç alıyoruz. Şimdi biz bu seçim sonuçlarına ne kadar güveneceğiz. Ne demiş Cenabı Hak, kul hakkıyla karşıma gelme. Bundan ötesi var mıdır? Şimdi benim çocuğum cemaate ait bir kuruma gitmedi, AKP'li değil diye bu sınav şifresini alamıyorsa, onun günahı ne soruyorum size" dedi.