BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  MHP

MHP'li Sinan Oğan'dan şaşırtıcı HDP yorumu

MHP Milletvekili Sinan Oğan, HDP'nin sisteme uyumlu bir parti haline geldiğini belirterek, "Bu Türkiye için kazanımdır" dedi.

Abone ol

MHP Iğdır Milletvikili Sinan Oğan, "Bu seçim, Demirtaş’ın kişiliğiyle HDP’yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır" dedi.

Muharrem Sarıkaya'nın "MHP'nin nedenleri" başlığıyla Habertürk köşesine taşıdığı konuya ilişkin yazısının ilgili kısımı şöyle:

MHP'LİLER PKK'YA TAVİZ VERİLSİN İSTEMİYOR

MHP’den gelen şu önemli tespiti de dikkate almak gerek: “Bizimkiler, ikinci tura kalan Erdoğan’ın, HDP ile pazarlığa muhtaç bırakıldığı için PKK’ya taviz vermek zorunda kalacağına inanıyor. ‘Erdoğan nasıl olsa seçilecek, hiç değilse PKK’ya taviz vermeden seçilsin’ istiyor.”

HDP TÜRKİYE İÇİN KAZANIMDIR 

MHP’nin stratejist milletvekili Sinan Oğan bu görüşe katılmadı, MHP tabanının aksi yönde tutum takınacağını belirtip ekledi: “Bu seçim, Demirtaş’ın kişiliğiyle HDP’yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır.

AK PARTİ-HDP PAZARLIĞI İHSANOĞLU'NA YARAR 

Seçimin ikinci tura kalması ise tam tersine MHP ile ortak tabanının motivasyonunu artırır; AKP-HDP pazarlığı da İhsanoğlu’nu seçtirir.”

Çok değil, gelecek hafta sonu MHP’nin güçlü olduğu sandıklardan çıkan sonuçlar her şeyi gösterecek.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da IŞİD kampı Meclis gündeminde!
Arjantin iflasın eşiğinde
PKK'nın dağdan işini için takvim belli oldu!
Fehmi Koru'dan 'AK Parti dağılır mı?' tartışmasına nokta
Polise sığındı
Barış Murat Yağcı boyu kaç Survivor Barış Murat kimdir, nereli?
Yorumlar 66 yorum