HABER /  MHP

MHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fazıl Say konserine gitmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fazıl Say konserine katılmasından memnuniyet duyduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı’nın ABD’li Senatör Lindsey Graham’la birlikte Fazıl Say’ın konserine katılmasını da değerlendirdi.

Bahçeli, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'li Senatör Graham ile Fazıl Say konseri izlemesinden memnuniyet duydum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim." dedi. Bahçeli açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Gerçekten memnuniyet duydum. ABD’li Senatörün ülkemizin güzelliklerini tanıyıp görmesi bakımından özel bir manası olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fazıl Say’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etmesini de anlamlı buldum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. 

Bu konuda bir temennim ve tavsiyem var. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Tuluyhan Uğurlu’yu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edip Türk senfonisini, bir diğer adıyla büyük Türkiye Senfonisini dinleyip dinletirse çok anlamlı, çok değerli, çok isabetli olur inancındayım."

ÖNCEKİ HABERLER
Uludağ'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi
Kocaoğlu'ndan CHP yönetimine mektup
Şenol Güneş: ''Bende açık arıyorlar''
Avcılar'da dondurma fabrikasında korkutan yangın
Çukur 49. yeni bölüm 2.fragmanında sürpriz transfer
Seda Üren kaç yaşında eşi Ercüment Nefesoğlu kimdir mesleği
Yorumlar 40 yorum