BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,21
ALTIN 502,11
HABER /  GÜNCEL

MHP Karaman milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi

KARAMAN MHP milletvekili aday listeleri YSK tarafından incelendi. 26 Mayıs 2018 tarihinde YSK Karaman MHP milletvekili adaylarının geçici isim listesini ilan etmişti. YSK'nın kesinleştirdiği MHP milletvekili aday listeleri 24 Haziran seçimlerinde geçerli olacak.

Abone ol

YSK tarafından MHP Karaman 27. dönem milletvekili aday listesi incelemeden geçirildi. Ön incelemede eksik evrak ya adaylığına engel durumları olan Karaman milletvekili adayları belirlenip MHP'ye düzeltmesi için iletildi. YSK 30 mayıs itibariyle kesinleşen MHP Karaman milletvekili aday listelerini duyuruyor. Bu listeler 24 Haziran 2018 seçimlerinde geçerli olacak.

24 haziranda AK Parti, CHP, HDP, İyi Parti, MHP, Saadet Partisi, Vatan Partisi 87, Hür Dava Partisi 85 seçim çevresinde seçime katılacak. Karara göre, Türkiye genelinde 68 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

YSK'nın ilan ettiği Karaman MHP milletvekili adayları isim listesi şöyleydi:

MHP Milletvekili adayları : MHP milletvekili aday listelerine göre partinin mevcut 35 milletvekilinden 13'ü liste dışı kaldı. Bu isimler arasında eski Grup Başkanvekili Oktay Vural ve 2014 yılında cumhurbaşkanlığına aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu da yer alıyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli ise bir kez daha Osmaniye'den birinci sırada aday oldu. İstanbul 1. bölgeden Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın 1. sıradan, Celal Adan İstanbul 2. bölge 1. sıradan, Feti Yıldız ise İstanbul 3. bölge 1. sıradan aday oldu. Ankara 1. bölgeden 1. sıradan Mevlüt Karakaya'yı aday olarak gösteren MHP listelerinde Ankara 2. bölgede ise 1. sıradan ise Sadir Durmaz yer aldı. Ankara 3. bölge 1. sırada ise Yaşar Yıldırım yer aldı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da listeye Ankara 2. bölge 3. sıradan adını yazdırdı. 

Milletvekilliği için başvuru yapmasına rağmen 8 isimMehmet Parsak, Oktay Vural,Ahmet Kenan Tanrıkulu, Seyfettin Yılmaz, Mustafa Mit, Mehmet Günal, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Oktay Öztürk aday gösterilmedi. Listede yer almamasına en çok şaşılan isim Mehmet Parsak oldu.

MHP, İzmir 1. bölge 1. sıradan Hasan Kalyoncu, İzmir 2. bölge 1. sıradan Tamer Osmanağaoğlu aday olarak gösterildi. İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yaptığı halde MHP listesinde yer bulamadı.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP Eskişehir milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
MHP Çankırı milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
MHP Siirt milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
MHP Niğde milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
16 ilde eş zamanlı operasyon! Albaylar yarbaylar...
MHP Adana milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Aydın imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?
MHP Ankara milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Süleyman Soylu: Ey zavallılar yanlış adamlar seçtiniz...
Kremalı Domates Çorbası nasıl yapılır?
Yorumlar