BIST 1.321
DOLAR 8,01
EURO 9,53
ALTIN 464,29
HABER /  GÜNCEL

MGK Bildirisinde dikkat çeken Fırat Kalkanı ifadesi

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yayımlanan bildiride, Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın başarıyla sonuçlandığı ifade edildi.

Abone ol

Referandum öncesi son MGK toplantısı 4 saat sürdü. Olağanüstü Hal ve terörle mücadele konularının masaya yatırıldığı toplantı sonrası yapılan açıklamada, 'Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın başarıyla sonuçlandığı' yönündeki ifade dikkat çekti.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, OHAL'in uzatılmasına dair herhangi bir bilgi yer almadı. "Suriye ve Irak'ta PYD unsurlarının kullanımı huzur getirmez" denilen açıklamada 'terörist ilan ettiğimiz gruplara destek dostluğu zedeler' ifadelerine yer verildi.

"FIRAT KALKANI HAREKATI BAŞARIYLA SONUÇLANMIŞTIR"

Toplantı sonrası yapılan açıklamada sınır ötesinde bulunan terör örgütleri ile mücadele konusunda; "Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, DEAŞ terör örgütünün ülkemize yönelik tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönüşlerine imkan vermek ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak maksadıyla yürütülen harekatın başarıyla sonuçlandığı ifade edilmiştir." denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yıldırım'dan ABD'ye Rakka uyarısı!
Regaip Kandili önemi nedir Kandil mesajları
AK Partili Eker'den flaş terör açıklaması!
Ahmet Arslan: Rahatsız etmeye devam edeceğiz
Elini kaptırdığı kıyma makinesi ile hastaneye geldi
Kuzey Ege'de feribot seferlerine fırtına engeli
Yorumlar 3 yorum