BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,32
GÜNCEL

Metrobüsler genç kadının 'sığınma yeri' oldu

İSTANBUL'da metrobüs ve İETT otobüslerinde genç bir kadın. Geceye uzanan saatler... Bütün yolcular inmesine rağmen o yerinde oturmaya devam ediyor. Şoförler uyarıyor ama o gidecek yeri olmadığını söylüyor. Trakya'da bir ilçeden, baba dayağından kaçarak 5 ay önce İstanbul'a geldiğini belirtiyor.

Kalacak yerinin de olmadığını belirten genç kadın zaman zaman İstanbul’da tanıştığı iki kız arkadaşının yanında kaldığını ifade etti. Şoförlerin ihbarı sonrası genç kadını polis, sığınma evine götürmüş ama orada da kalamamış. Metrobüs ve otobüsler onun için  'bir sığınma yeri' olmuş.

Genç kadın,  " Metrobüs seferleri sabaha kadar sürüyor, genelde geceleri burada uyuyorum. Ben kendimi korumaya çalışıyorum" diyor.

Babam  bizi sürekli dövüyordu, hortumla dayak attığı günler oldu

Yüzünün gözükmesini istemeyen kadın, kendisini 1.5 saat otobüste izleyen DHA muhabirine babasından şiddet gördüğü şiddeti şöyle anlattı:

"Hayatımı mahvetti. Annem öldükten sonra dayaklarına dayanamadım. Babam, kız kardeşim ile bana  sürekli şiddet uygulamaya başladı  İki erkek kardeşim var,  bunların evlerine gittiğimde de aile huzurlarının bozulduğunu hissettim.  Babam  bizi sürekli dövüyordu, hortumla dayak attığı günler oldu. Ağabeyimin evine gidiyorum, yengem benden rahatsız oldu. Ağabeyimin aile huzurunu bozmak istemedim. İstanbul’a geldim. 5 aydır metrobüs, otobüslerde kalıyorum. İstanbul’da tanıştığım iki kız arkadaşım var. Zaman zaman onların evinde kalıyorum. Özellikle simitçi olan, çok iyi bir kadın. Çamaşırlarımı onun evinde yıkıyorum. Polis bir seferinde beni karakola aldı. Anlattıklarımı dinledi, hak verdiler. Beni bir kadın sığınma evine götürdüler. Kalabileceğim bir yer değildi. Metrobüs seferleri sabaha kadar sürüyor. Genelde geceleri metrobüste uyuyorum. Ben kendimi korumaya çalışıyorum.”

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
20 Mart Türkiye Gündemi yeni
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Bircan Bali'den bomba Gülben Ergen açıklaması "Minik Mafyacık"
Kılıçdaroğlu: "Bir devletin namusu silah fabrikalarıdır"
Denizli'de deprem anı güvenlik kamerası görüntüleri
Belediye otobüsünde iğrenç hareket! Şoför kapıları kilitleyip polis çağırdı
Binali Yıldırım'dan paylaşım rekoru kıran seçim videosu
Maltepe’de hayvan kulübesini yıkan adam kamerada
Ülke TV'ye çıkan Ekrem İmamoğlu sunucu Turgay Güler ile kapıştı
Binali Yıldırım "Sancaktepe, Türkiye'nin en büyük hastanesine sahip olacak
Yorumlar