HABER /  GÜNCEL

Meteoroloji uyardı: Kar ve fırtına geliyor

Meteoroloji'den son dakika uyarısı... Hava durumu raporunu yayınlayan Meteoroloji, hava sıcaklığının düşeceğini belirterek kar uyarısında bulundu. İşte Meteoroloji'nin İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir hava durumu raporu;

Meteoloji Genel Müdürlüğü, tüm yurdun bugünden itibaren soğuk havanın etkisine gireceğini duyurdu. Meteorolojik verilere göre kar yağışı Doğu Anadolu'dan yurda giriş yapacak. Hava sıcaklıkları ise tüm yurtta hissedilir derecede azalacak.

Bugün hissedilen soğuk hava hafta boyunca etkisini gösterecek. Bugün Karadeniz Bölgesi'nde etkili olacak sağanak yağış cuma gününe kadar tüm yurdu etkisi altına alacak.

Salı günü Bayburt, Erzurum, Kars ve Ardahan'a kar yağacak. Ege ve Akdeniz bölgelerinde güneşli hava etkisini gösterecek fakat İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor.

KAR İSTANBUL'UN KAPISINA DAYANACAK

Cuma günü yurdun büyük bölümü soğuk havanın etkisinde. Birçok ilde kar ve sağanak yağış etkili olacak. Hafta boyunca Doğu Anadolu illerinde etkili olan kar yağışı İstanbul'un kapısına kadar dayanacak. Perşembe ve cuma günleri Bolu'da kar yağışı bekleniyor.

Yorumlar 3 yorum