BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,41
ALTIN 457,73
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Melih Gökçek 80 bin oyun nasıl çalındığını açıkladı

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek 31 Mart yerel seçimler sonrası tutanaklarda tespit edilen kaydırma ve usulsüzlükler tartışıldığı bugünlerde dikkat çeken bir anısını anlattı.

Abone ol

Türkiye geçtiğimiz haftasonu sandığa gitti ve iradesini sandığa yansıttı. Ancak başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok ilde tutanaklarda kaydırma ve usülsüzlükler iddiasıyla seçim kurullarına itiraz edildi. Dolayısıyla tartışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek bu tartışmalara katılan isimlerden birisi.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Gökçek 1999 yılındaki yerel seçimde 80 bin oyunun nasıl yok edildiğini şöyle anlattı:

Önce anket şirketine sormuşlar

"Erhan Göksel, Verso şirketinin sahibiydi rahmetli. Seçim öncesi Erhan'ın yanına, Başbakanlık Takip Kurulu'ndan iki kişi geliyor. Erhan'a, seçimin sonucunun ne olacağını soruyorlar. O da 'Melih kazanır' diyor. 'Kaç oyla' diyorlar. '50 bin farkla kazanır' cevabını veriyor. Öyle deyince çekip gidiyorlar.

'Bize neden yanlış bilgi verdin'

Seçim yapılıyor. Tekrar Erhan'ın yanına geliyor bu iki kişi.

'Bize niye yalan söyledin. Sen bize 50 bin farkla Melih kazanır dedin, biz adamın 80 bin oyunu yedik, ama adam 30 bin oy farkıyla seçimi aldı. Yani aradaki toplam fark 110 bin. Niye bize yanlış bilgi verdin' diyorlar. Erhan da kendisine göre bir takım izahlar yapıp işin içerisinden yırtmaya çalışıyor.

'CHP birçok seçimde hileye başvurdu'

Niye anlatıyorum bunu? Özellikle CHP, benim birçok seçimimde hep hileye mücaraat etmiştir. İcap ederse öbürlerini de anlatırım. Şimdi bugün de, Ankara ve İstanbul seçimlerinde kesinlikle CHP kanadında, özellikle FETÖ'nün adamlarının yardımıyla pekçok hile oldu. Bu, iki kere iki dört gibi açık.

'Sayın Binali Yıldırım yüzde yüz kazandı'

Bakın, İstanbul'daki daha ilk sayımlarda 11 bin oy geldi. Bence, Sayın Binali Yıldırım İstanbul seçimini yüzde yüz kazandı! 99 değil.

Şunu da iddia ediyorum. Ankara'da sayım yapılsın. Çankaya ve Yenimahalle'de sayılsın. Göreceksiniz Sayın Özhaseki de kazanacaktır.

Bunu açıkça kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Ve olayları lütfen böyle değerlendirin.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Müzesini ziyaret etti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ersun Yanal ve kaptanlardan destek çağrısı
Sassuolo 4'ledi Merih Demiral 2 gol attı
Anadolu Efes galibiyetle kapattı
Fenerbahçe Beko'nun play-off'taki rakibi belli oldu
YSK'dan Yalova kararı
Çukur 105. bölüm ön izleme: 4. sezon 13. bölüm
Yorumlar 12 yorum