BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 460,94
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Saltan'dan Ferhat Sarıkaya itirafları

Gazi Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Saltan ifadesinde Ferhat Sarıkaya hakkında önemli itiraflarda bulundu

Abone ol


Mehmet Saltan, savcı Ferhat Sarıkaya'nın dolandırıcılara kaptırdığı paraları FETÖ'den istediğini söyledi.

Darbe girişiminin ardından FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Gazi Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Saltan, 70 sayfalık ifadesinde Şemdinli dosyası savcısı olarak bilinen Ferhat Sarıkaya hakkında önemli itiraflarda bulundu.

Gülen Cemaati ile Balıkesir’de dershaneye başladığında tanıştığını belirten Saltan’ın ifadesinde öne çıkan başlıklar şöyle:

2-3 AYDA BİR ZARF: Sarıkaya’ya göreve başlayıncaya kadar 2-3 ayda bir Azmi Kod’un bana vermiş olduğu zarfı götürüp teslim ettim, göreve başladıktan sonra Ferhat Sarıkaya’ya yılda bir çocuklarının okul masrafı için tarafımdan zarf götürülmüştür.

‘MAĞDUR OLMASIN’: Bir keresinde de Azmi tarafından bana verilen zarfın şişkin olmasından şüphelenerek “Bu nedir?” diye sorduğumda “Savcının 40 bin TL’lik tazminat davası var, mağdur olmaması gerekiyor” dedi.

DOLANDIRILDI: Toplu olarak kendisine ödenen para ile XC 90 tipi Volvo marka bir araç aldı. Bunu Volvo’da çalıştığını söylediği bir dolandırıcıya kaptırdı. Emek Mahallesi’nde tanıdığı bir galericiden BMW X-5 marka araç alıp aynı dolandırıcıya arabayı kaptırdı. 160 bin-170 bin TL civarında maddi kayıp yaşayınca beni arayarak paraya ihtiyacı olduğunu, dolandırıldığını söyledi. Cemaat’ten para talep etti.

SADULLAH ERGİN’DEN EV İDDİASI: Sarıkaya, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından Yenimahalle TOKİ Blokları’ndan bir ev hediye edildiğini ve bu evin tapusunun bir akrabasının üzerine olduğunu, daha sonra da bu evin TOKİ’ye geriye satılarak parasının alındığını bana kendisi bizzat anlatmıştır. (Habertürk)

ÖNCEKİ HABERLER
Yerde yatan Ömer Halisdemir'e iki el ateş ettim
Antalya'da başörtülü ve etekli erkek yakalandı
Obama'ya "tatilini yarıda kes" çağrısı
Beştepe'deki güvenlik zirvesi sona erdi
Ordu’da PKK’lı grupla sıcak temas!
Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır Diyanet kılınışı
Yorumlar