BIST 1.349
DOLAR 8,55
EURO 10,11
ALTIN 494,70
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Mehmet Özhaseki eşiyle nasıl tanıştığını anlattı! Ders notu alırken aşık oldum

AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mehmet Özhaseki, özel hayatıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Özhaseki eşine nasıl aşık olduğunu anlattı.

Abone ol

AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mehmet Özhaseki, tanınma oranının yüzde 35'lerden yüzde 90'lara çıktığını söyledi. Üniversitede ders notu aldığı kadına aşık olduğunu ve daha sonra evlendiklerini belirten Özhaseki, son dönemlerde Kızılderili müziği dinlediğini de kaydetti.

Özhaseki, Habertürk'ten Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. Özhaseki, "Son günlerde 'AK Parti Ankara'da kaybedebilir' sözünü sık işitir olduk. Bütün bu söylemler moralinizi bozuyor mu?" sorusu üzerine "Hayır, neden moralimi bozsun. Nihayetinde beş kez belediye başkanlığına, üç kez milletvekilliğine aday olmuş birisiyim. Seçim öncesinde hangi algı operasyonlarının çekildiğini az çok biliyorum. Ben kendi anketlerime bakıyorum" ifadesini kullandı. Özhaseki eşiyle üniversitede tanışma hikayesini de şöyle anlattı.

Ders notu aldığım Neşe adında bir kız vardı aşık oldum

 Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girdim, oradan atıldım. Ardından devam mecburiyeti olmayan bir üniversiteye gideyim diye düşündüm. Tabii bir de "bizimkiler"in elinde olması gerekiyordu, yoksa okutmazlar. İstanbul Hukuk'u yazdım, girdiğim sene orası da karıştı, solun eline geçti. Bu arada ders notu aldığım Neşe adında bir kız vardı, aşık oldum. Nişanlandık ve evlendik. Zaten ara ara eşime "Hacettepe'den atılmam bende travma oluşturdu ama neyse hayırlı bir işe vesile olmuş, seni nasıl bulacaktım" diyorum.

Beraber okulu bitirdik

Beraber okulu bitirdik, bir sene sonra ilk çocuğumuz oldu. Ben kaymakamlığa girecektim, o da hâkimlik yapmak istiyordu. Fakat aile esnaf olunca, "Oğlum deli misin, ne işin var? Şurada dükkân var, gel otur bakalım" dediler. Biz de "Haklısınız" dedik. Babamızın dükkânının başına geçince eşim de çalışmadı.

İkimiz de avukatlık yapamadık

Daha sonra ben belediye başkanlığına başladım. Eşim stajını yaptığı için avukatlık yapmayı çok istiyordu. Bu konuda da uzunca bir tereddüt geçirdik. "Avukatlık yaparsan dava sayın, bırak yüzleri, binleri bulur; belediye ile ihtilaflı herkes seni bulur, acayip iş yapan bir avukat haline gelirsin ama bu haksız bir kazanç olur ve dedikodudan duramayız" dedim. "Ben mesleğimi yapamayacak mıyım?" diye sorunca, "Ya ben belediye başkanlığını bırakacağım ya da sen avukatlığı bırakacaksın" dedim. Hâlâ zaman zaman sitem ediyor. Hatta çocuklarla aramızda gırgır konusu bile oluyor. İkide bir "Baba senin yüzünden" diye başlarlar. İkimiz de avukatlık yapamadık.

Refah Partisi'nden teklif gelince...

Okul bittikten sonra 12-13 yıl kadar baba mesleğimizi yaptık. 1994'te Sayın Abdullah Gül ve ekibi Refah Partisi adına gelip, "Mehmet Bey'i başkan yapalım" dediklerinde, rahmetli babam "Oğlum, bizim işimiz var gücümüz var, bize ilişmeyin. Zaten bu oğlan da ülkücü" diye cevap verdi. Ama benim çizgim belli olduğu için onlar da beni çok seviyordu. "Hacı amca, bu siyaset değil, hizmet. Gelip şehre hizmet edecek" dediklerinde, "Baba, bir dönem yapayım" dedim. Bir dönem yaptık ama vatandaş oyumuzu artırınca anketler de coşuyor, hoşumuza gitti. "İkinci dönem kesin bırakayım" derken yüzde 70 oy aldım.

6 torunum var

Üç kızım, bir oğlum var. En büyük kızım Şükran Elif, oğlum Enes, onun küçüğü Merve, en küçükleri de Zeynep. Hepsi üniversiteyi bitirdi. Büyük kızım eczacı oldu, onun eşi üniversitede doktor. Diğer üç çocuğum da babadan kalma mesleğimizin başında.

Dördü de evli. En son geçtiğimiz yaz en küçük kızım evlendi. Altı torunum var. En büyük kızımın bir kızı bir oğlu var, isimleri Berra ve Mehmet Kayra. Oğlumun üç çocuğu var. Birisi Ecrin Duru, birisi Mehmet, bir de en küçükleri Ömer. Ortanca kızımdan da Osman isimli bir oğlumuz var. Onlar benim stres topum. Sağ olsunlar, her hafta birisi gelip çocuklarla beraber kalıyor, ben de onlarla adeta bütün yorgunluğumu atarak deşarj oluyorum.

Yemekte maharetliyim, güveç, sac kebabı ve kayseri katmeri'ni iyi yaparım

Yemek yapma noktasında biraz maharetliyim. Aklınıza hangi tür Kayseri yemeği geliyorsa onu yapma konusunda hünerim var. Güveç, sac kebap, Kayseri katmeri… Genelde hanım yapar ama pazar günleri de ben özellikle çocukların istediği yemekleri yaptıkça rahatlıyorum. O yüzden ev işlerinde yemek hususunda hanıma yardımcıyım.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar
Foto Galeri Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Safiye Soyman kaç yaşında kızı Ümran Erler kimdir evli mi?
Safiye Soyman kaç yaşında kızı Ümran Erler kimdir evli mi?
İşsizlik rakamlarında son dakika geçen yılın işsizlik oranı yüzde 11 oldu
İşsizlik rakamlarında son dakika geçen yılın işsizlik oranı yüzde 11 oldu
Bakan Selçuk'tan çarpıcı açıklama: Her çocuğumuzun özel bir ağacı olacak
Bakan Selçuk'tan çarpıcı açıklama: Her çocuğumuzun özel bir ağacı olacak
Xiaomi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek için kolları sıvadı
Xiaomi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek için kolları sıvadı
Ömür Gedik'in kızı Tayga Gedik kaç yaşında babası kim?
Ömür Gedik'in kızı Tayga Gedik kaç yaşında babası kim?
Ünlü iş kadını Leyla Alaton'dan çok konuşulacak "Erdoğan" sözleri!
Ünlü iş kadını Leyla Alaton'dan çok konuşulacak "Erdoğan" sözleri!
Jüpiter hakkında bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı
Jüpiter hakkında bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı
Tayga Gedik kaç yaşında eşi Mete Akınal kimdir ne iş yapıyor?
Tayga Gedik kaç yaşında eşi Mete Akınal kimdir ne iş yapıyor?
Denizli bir kez daha sallandı depremin büyüklüğü açıklandı
Denizli bir kez daha sallandı depremin büyüklüğü açıklandı
Fatih Öztürk'te sürpriz gelişme
Fatih Öztürk'te sürpriz gelişme