HABER /  GÜNCEL

Meclis'teki kavga pahalıya patlayacak!

İNGİLTERE'de yayınlanan Guardian gazetesi, dün Meclis'te AK Parti ve HDP'li vekillerin kavgasını bugünkü sayfalarına taşıdı. Gazete kavga nedeniyle Türkiye'nin vizesiz Avrupa sürecini geciktireceğini yazdı.

Meclis Anayasa Komisyonu'nunda AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında çıkan yumruklu kavga Türkiye'ye pahalıya patlayacak. 

Guardian gazetesi, TBMM'de AKP ve HDP'li milletvekilleri arasında yaşanan kavganın Türkiye ile AB arasındaki vize serbestliği konusundaki anlaşmanın sonuçlanmasını uzatacağını yazdı.

SON TARİHİ KAÇIRACAK

Guardian, kavga nedeniyle Meclis'in Pazartesi gününe kadar anayasa değişikliği teklifine ilişkin görüşmelere ara verdiğini, bunun vize anlaşması konusunda son tarihin kaçmasına neden olacağını belirtiyor.

Gazete, Türk tarafının bu konuda yükümlülüklerinin büyük bölümünü yerine getirdiğini söylediğini ancak AB tarafının böyle düşünmediğini aktarıyor.

Guardian, Avrupa Birliği Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ın dünkü sözlerinin de anlaşmaya varılmasını geciktireceğinin işareti olduğunu belirtiyor.

Timmermans dünkü açıklamada vize serbestliği konusunda Türkiye'den istedikleri şartların yumuşatılmayacağını belirtmiş ve "Sorumluluk Türkiye'nin üzerinde" demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Bursa'da faciayı önleyen detay! Sonradan anlaşıldı
Sakarya namaz vakitleri 29 Nisan 2016
Survivor 28 Nisan 2016 Semih Öztürk çıldırttı
Erzurum namaz vakitleri 29 Nisan 2016
CHP'li isim şaşırttı: HDP Türkiye için bir fırsattır!
KYK bursları ne kadar aralık ayı KYK ne zaman yatacak
Yorumlar 13 yorum