BIST 1.425
DOLAR 8,33
EURO 10,03
ALTIN 481,05
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Mansur Yavaş: HDP'lileri terörist olarak görmüyorum

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Habertürk'te Teke Tek Seçim Özel' programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Yavaş, HDP'lileri terörist olarak görmediğini söyledi.

Abone ol

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Habertürk'te yayınlanan 'Teke Tek Seçim Özel' programında Fatih Altaylı'nın konuğu oldu. Mansur Yavaş, gündeme ilişkin konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş'ın açıklamalarından satırbaşları:

Sahte senet iddiaları
Tecrübeli avukat sahte senet vermez. Davanın değeri 10 milyon lira. İşimizi resmi yapmak istediler. Biz 600 bin dolara anlaştık. Biz vergileriyle beraber 300 bin dolar düşeceğini hesap ederek 600 bin dolara anlaştık. Biz Necmettin Kesgin'in davasını almadık. Döviz bürom var diyerek bana kendi senedini verdi. Biz icraya verdik. Kendine ulaşamadım. İcraya verdikten sonra imza onun çıkmadı. Biz para cezasına çaptırılınca uyku uyuyamadım. Bu senedin sahte çıktığını orada ki hakim gördü. Dava sonuçlandı. 6,5 yıl hapsi istinafta. Sanığın Gazi Üniversitesi'ne sahte geçişi ortaya çıkıyor. ÖSYM belgesini sahte düzenliyor. Biz bilgisayarı verdiğimizde çok sayıda çocuk pornosu çıktı. Bu şahsın tutuklu olması lazımdı. Biz bu firmanın 2013 yılında davasını takip ediyoruz. Daha başka davalarımızda var. 30 milyon liralık başka bir davası daha var. Onlar da dava açtı. Alınmayan paraya fatura falan kesilmez. Kim kimi kullanıyor bu arada bilinmiyor.

"Tarihi fark yiyecekler"
20 bin işçiyi işten çıkaracak dediler. Kirli siyasetin dayandığı nokta yargıya kadar geldi. Bu şehir bu iğrenç oyunu bozacak.  Böyle devam eden dosyanın bir amacı olabilir o da adli yargılamayı etkilemek. 10 yıl belediye başkanlığım var. Bu olay ters tepecek. Tarihi fark yiyecekler, pişman olacaklar. Bu dosyalar aynı gazeteye gitti. Anketler artıkça bunu çıkardılar ortaya. Benim Necmettin Kesgin ile bir arkadaşlığım yok. Ben asla temsil etmedim. 

Sezai Temelli'nin açıklamasına yanıt
Ben herkese hizmet etmek zorundayım. Mansur Yavaş'ın kaybetmesini isteyen birinin sözü bu. Kendileri terörle alakalarını kesmediği sürece bizimle işbirliği yapamaz. Bizim gelen köken belli. Benim arkamda millet var. Ben İstanbul'da, İzmir'de duymuyorum böyle bel altı siyaset. 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP'nin Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için şu ifadeleri kullanmıştı;

Temelli: Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir

"Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır. O kentin belediye başkanı olmayacak, o olsa olsa o kentin kayyumu olur. Biz bu riski alıyoruz. Seçmenlerimize diyoruz ki biz bu riski alacağız ve Türkiye'yi değiştireceğiz".

''İlçelerde de Millet İttifakı'nın adayları var''
Birincisi geçen seçimden dolayı ne deseler haklılar. Hatalarımız da var. Bu kez millet ittifakı var. Mansur Yavaş gönüllüleri olarak gönüllüler var. Buna ben bir görev olarak bakıyorum. İnsanlar artık bu konular yüzünden oy kullanmak istemeyecekler. Oyların 2 milyonu aşacağını düşünüyorum. her gittiğim yerde sandığa sahip çıkacağız diyorum. İnsanlar çok hevesliler hiç bir eksiğimiz yok. İlçelerde de Millet İttifakı'nın adayları var.

"Ağaç ithal etmeyeceğiz, üretim desteği vereceğiz"
Ankara'nın sorunları aynı. Trafik, metro, su sıkıntıları devam ediyor. Musluktan hala su içilemiyor. Belediyenin yapması gereken faaliyetler devam edecek. Biz sorduk ne bekliyorsunuz dedik. İşsizlik çıktı. Belediye işsizliği çözebilir. Daha çok üretmek için daha çok işçi lazım olacak. Fuar alanları, organize sanayiler çok önemli. Benim neden projem olmasın, ben meydanlarda bunu anlatmıyorum. Ağaç ithal etmeyeceğiz, üretim desteği vereceğiz.

''Biz Ankara'da kirli siyaseti toprağa gömmeye talibiz''
Sayın Gökçek görevden alındı. Belediyenin hangi işi aksıyor? Biz ne yapıp yapıp Ankara'daki ekonomiyi ayağa kaldırmak gerekiyor. Biz Ankaralıların parasını harcıyoruz. Ankara'da katrilyonlarca para ölü yatırıma yapıldı. Mustafa Tuna'nın yaptığı işler beni haklı çıkarıyor. Ankara'nın önceliği işsizlik. Böyle çılgın projelerle işimiz yok. Biz Ankara'da kirli siyaseti toprağa gömmeye talibiz. Asfalt katılım payını kaldıracağız. Ulaşımla ilgili mesai saatlerini değiştirmeyi düşünüyoruz.

''HDP'lileri PKK'nın pençesinden kurtarmak gerekiyor''
HDP'lileri terörist olarak görmüyorum. Topluma kazandırılmalı. Onları PKK'nın pençesinden kurtarmak gerekiyor. Seçimden sonra CHP'den istifa etmeyeceğim.

ÖNCEKİ HABERLER
Katliamın ardından Türk heyeti Yeni Zelenda'da
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Pentagon'dan "Suriye'de bin asker kalacak" iddiasına yalanlama
Çarpık dişlere telsiz çözüm nasıl olur İşte cevabı...
Samsung Galaxy S10'da batarya ömrünü bitiren hata!
Manisaspor 3. Lig'e düşmeyi garantiledi
Gmail'e bomba özellik! 50 yıl sonrasına gönderebileceksiniz
Bekçi alımı yapılacak iller kontenjan bilgisi tam liste
Fatih Terim'den şampiyonluk sözleri
Bursaspor Galatasaray maçı golleri ve geniş özeti
Yorumlar 26 yorum