BIST 1.378
DOLAR 8,15
EURO 9,72
ALTIN 456,57
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Malatya'da millet bahçesi çalışmaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği Malatya İnönü Stadı'nın millet bahçesine dönüştürülmesi kararının ardından çalışmalar için tören düzenlendi.

Abone ol

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Emlak Daire Başkanı Dursun Baştürk, stadın içerisinde düzenlenen törendeki konuşmasında, emlak dairesi olarak yıllardır Toplu Konut İdaresinin ihtiyaç duyduğu arsaları temin ederek sosyal konut üretmeye alışmış birisi olduğunu belirtti.

İlk kez bir yıkım etkinliğine katıldığını anlatan Baştürk, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla mülkiyetlerindeki bir yere millet bahçesinin yapılacak olmasından dolayı da  mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Diğer illerdeki eski statların yıkılması için valiliklerle iş birliği yaptıklarını ifade eden Baştürk, şöyle konuştu:

"Burada Büyükşehir Belediye Başkanımız dedi ki 'Bu projede ben varım, bu işi biz yürüteceğiz.Halkımıza yapılacak millet bahçesini biz yapmak istiyoruz.' Biz de elimizden gelen desteği veririz dedik. Burada 40 bin metrekarelik TOKİ'nin bir mülkiyeti var. Malatya'ya helali hoş olsun. İnşallah millet bahçesinin açılışında da bir araya geliriz."

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran seçimleri öncesinde kentte bir hediyesi olduğunu dile getirdi.

Stadın mazilerle dolu olduğunu kaydeden Polat, "Bu kompleks içerisinde bir stadyumumuz, kapalı spor salonumuz ve yüzme havuzumuz vardı. Yüzme havuzunu koruyacağız, çalışmaları yapıyoruz. Eğer güçlendirme gerekiyorsa güçlendirme yaparak, bu bölgedeki kardeşlerimize hizmet edecek. Yine bu bölgenin yapısına göre bir kapalı spor salonu da ihtiyaç onunla ilgili de çalışmaları da ortaya koyacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ile Polat, Baştürk ve davetliler tarafından çalışmaların resmi olarak başlaması için hazırlanan butonlara basıldı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Sinan Gümüş: Gol vuruşlarımızı geliştirmeliyiz
Biberiye çayının faydaları nelerdir nasıl hazırlanır?
Osman Bey ne zaman nasıl öldü Osmalı'nın kurucusu kimdir
Ahmet Kural'ın ifadesinin tam metni sızdı işte Sıla'nın çıldırtan itirafı
Türkiye 2017'de dünyanın lideri oldu
Fatih Terim: Bu Allah'ın ayeti değil
Veresiye yakıt istedi, görevliyi bıçaklayıp kaçtı
PKK yandaşları AİHM ve Avrupa Konseyi'ne saldırdı
Antalya'da gaziyi zorla indiren şoför affedilmedi
D-100'de makas atıp ateş eden sürücü tutuklandı
Yorumlar