BIST 1.454
DOLAR 8,32
EURO 10,12
ALTIN 499,40
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Mahir Ünsal Eriş çevirisiyle 'Leon' Kara Karga Yayınları'ndan çıktı

Sylvain Chomet & Nicolas de Crécy'den çağdaş bir Fransız çizgi romanı klasiği olan Leon, yazar Mahir Ünsal Eriş'in çevirisiyle Karga Karga Yayınları'ndan çıktı.

Abone ol

Sylvain Chomet & Nicolas de Crécy'den çağdaş bir Fransız çizgi romanı klasiği olan Leon, yazar Mahir Ünsal Eriş'in çevirisiyle Karga Karga Yayınları'ndan çıktı.

Oscar’a adaya olan Les Triplettes de Belleville (Belleville’de Randevu) animasyonunun yaratıcısı Sylvain Chomet ve usta çizgi romancı Nicolas de Crécy’den...

KONUSU; Leon olarak bilinen Leonce Houx-Wardiougue, büyük bir kozmetik fabrikasının kurucusudur. Oğlu Aymard, Leon’dan şirketi devralıp modern bir girişim kurmaya çalışmaktadır. Leon’un büyük torunu Geraldo-Georges ise büyük büyükbabasının yüzüncü doğum günü için düzenlenecek pazarlama kampanyasından sorumludur. Aymard, bakir ve ürkek oğlunu hor görse de, Leon torunu Geraldo’yu gerçek hayata sokmaya kararlıdır.

René Goscinny - En İyi Senaryo ve Angoulême - En İyi Albüm ödülünü alan Leon, Sylvain Chomet ve Nicolas de Crécy’nin yarattığı, çağdaş Fransız çizgi romanı klasiklerinden. Özgün bir anlatım biçimi, sıra dışı bir burjuvazi eleştirisi, sürrealist sahnelerle bezeli tuhaf bir gerçeklik.

ÖNCEKİ HABERLER
Mide balonu nedir kaç kilo verdirir?
Kalp ve damar hastalıkları genetik midir?
Gürsel Erol'un dedesi Diyap Ağa kimdir? Meşhur konuşması
Bursa'da kedi tedavi merkezi açılacak
Hatay'da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kutlandı
Tutuklanan eski CHP'li vekil Eren Erdem cezaevinde
MHP'nin iki ildeki itirazları reddedildi
Erdoğan ABD'li senatörleri kabul etti dikkat çeken detay
Polisi görünce otomobili bırakıp kaçtı
O üvey anne ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı
Yorumlar