BIST 1.461
DOLAR 8,30
EURO 10,10
ALTIN 489,90
HABER /  DÜNYA

Lavrov'dan ABD'ye Venezuela'ya müdahale suçlaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Venezuela'da yaşanan gelişmeleri 'egemen bir devletin iç işlerine kaba bir müdahale' olarak niteledi. Lavrov ayrıca, Rusya'nın, Venezuela'nın ulusal çıkarlarını korumak adına tüm sorumlu devletlerle birlikte çalışmaya hazır olduğunu vurguladı.

Abone ol

Rus Ria haber ajansına göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Cezayir'de mevkidaşı Abdelkader Messahel ile yaptığı ortak basın toplantısında Venezuela'daki son durumu değerlendirdi.

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guadio'nun kendini geçici devlet başkanı ilan etmesiyle yaşanan gelişmeleri 'egemen bir devletin iç işlerinde kaba bir müdahale' olarak değerlendiren Lavrov, 'fiziksel olarak yok edilmesi de dahil' Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu iktidardan indirmek için birden fazla girişim yapıldığını hatırlattı.

AK Parti'den Venezuela tepkisi' Hiçbir ülke devlet başkanı atayamaz'

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD ve bazı ülkelerin kendini geçici başkan ilan eden yönetimi tanıdığını anımsatarak, ABD'nin kendi seçimlerine dışarıdan müdahale edildiği suçlamalarında bulunurken, kendisinin diğer ulusların iç işlerine karıştığını belirtti.

Lavrov, "Bu tanıma, (Venezuela'nın) iç işlerinin ciddi şekilde istikrarsızlaştırılması ve kaosla dolu yapay bir güç yaratılmasında (ABD ve diğer bazı ülkelerin) onların müdahalesi olduğu anlamına geliyor" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ayrıca, Rusya'nın, Venezuela'nın ulusal çıkarlarını korumak adına tüm sorumlu devletlerle birlikte çalışmaya hazır olduğunu vurguladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Akdeniz'de 5,1 büyüklüğünde deprem!
Melih Gökçek'ten Mansur Yavaş'a gözdağı
Ersun Yanal sorulara cevap vermedi
Açmak istedikleri kasa patladı! Hepsi ağır yaralandı
Putin'den çarpıcı Venezuela açıklaması!
ABD harekete geçti: Acil toplantıya çağırdı
Süper Loto'dan çıldırtacak rekor ikramiye
Darbecilerin hedefindeki 4 isim belli oldu
Yunanistan Venezuela konusunda tarafını seçti!
ABD yönetimi Filistinli öğrencilerin burslarını kesti
Yorumlar 11 yorum