BIST 4.930
DOLAR 18,83
EURO 20,22
ALTIN 1.130,80
HABER /  GÜNCEL

Kurban Bayramı tatili için bir flaş açıklama daha!

Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı sorusunun cevabı henüz belli değil. Bakan Zeybekci ve Kurtulmuş'un ardından tatilcilerin beklediği habere ilişkin bir açıklama da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından yapıldı.

Abone ol

Kurban Bayramı tatilinin 6 veya 10 güne çıkarılmasına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci  tatilcilerin merakla beklediği tatil süresine ilişkin yaptığı açıklamada konunun Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun (TESK) Avrupa Birliği ile yürüttüğü ortak proje olan Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (ADAPTESK) kapsamında düzenlediği toplantıya katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Tüfenkci, Kurban Bayramı tatiline ilişkin konuştu.

Bir basın mensubunun Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı sorusuna ise Bakan Tüfenkçi, "Diğer bir soru bayram tatili ile ilgili onu Bakanlar Kurulu'nda konuşacağız ondan sonra sizinle arkadaşlarımız paylaşacaklardır"  diye yanıt verdi.