BIST 3.572
DOLAR 18,58
EURO 18,18
ALTIN 1.014,14
HABER /  GÜNCEL

Kral Salman'ın Antalya'daki geceliği 15 bin euro

Kral Salman ve Prens Telal Antalya'da geceliği 15 bin Euro olan özel villalarda konaklayacak.

Abone ol

G-20 Liderler Zirvesi'nde Mardan Palace Hotel'i 3 günlüğüne kapatan Suudi Arabistan Kralı Salman ve heyetinin özel eşyaları, Antalya'ya getirildi. 16 kamyon özel eşya ve 65 adet özel yapım Mercedes marka otomobil otele nakledildi. Kral Salman ve Prens Telal geceliği 15 bin Euro olan özel villalarda konaklayacak.

Belek'te 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G-20 Zirvesi'nde ABD ile birlikte en kalabalık ikinci heyet olan Suudi Arabistan heyetinin bir kısmı Antalya'ya geldi.

Suudi Havayolları'na ait uçaklarla önceki gün Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz ve Prens El-Velid bin Telal bin Abdülaziz el Suud için özel eşyalar getirildi. Suudi kral ve prensine ait yatağından çarşafına, kullanacakları bardaktan elbiselere kadar her şeyin en ince detayına kadar yer aldığı özel eşyalar, havalimanından Mardan Palace Hotel'e 16 kamyonla taşındı. Suudi heyet için ayrıca 65 adet özel yapım Mercedes marka makam aracı da getirildi.

Yaklaşık 1000 kişilik Suudi Arabistan heyeti Belek dışında konaklayacak tek heyet. Kundu'da 1.4 milyar dolara inşa edilen Mardan Palace Hotel'de konaklayacak Suudi heyeti için 546 oda hazırlandı. Açılışından bugüne farklı konseptlerde tasarlanmış saray odaları ve görkemli mimarisiyle her dönem Arap misafirlerin gözdesi olan Mardan Palace, yaklaşık 2 ay önce G-20 Zirvesi için gelen ve tüm otelleri gezen Suudi Arabistan resmi delegasyon yetkililerinin ilk tercihi oldu. Suudi delegasyon, 3 günlüğüne kapattığı Mardan Palace'da süreyi uzattı ve 2 haftaya çıkardı.

546 SARAY ODASI HAZIRLANDI
Suudi Kral Salman ve Prens Telal için altın yaprağı süslemeli tatlılar ikram edilecek. Suudi heyet için geceliği minimum 800 Euro'dan başlayan ve 15 bin Euro'ya kadar çıkan 20 farklı konseptli 546 saray odası hazırlandı. Bu odalar ise şöyle:

271 Superior oda, 62 Premium oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Suite, 38 Grand Hammam Suite, 41 Grand Deluxe Dubleks, 41 Junior Suit, 38 Executive Suit, 3 Grand Junior Suit, 4 Presidential Suit, 2 Royal Suit (600 metrekare, herbiri özel havuzlu), 30 Garden Suit (170 metrekare villalar). Kraliyet ailesinin üst düzey mensupları için hazırlanan kral dairesi ve villaların geceliği ise 9 bin Euro'dan başlıyor.

KRAL VE PRENS GECELİĞİ 15 BİN EURO'YA KALACAK
Suudi Kral Salman ve Prens Telal, en lüks villada konaklayacak. Mardan Palace Hotel'den yapılan açıklamada geceliği 15 bin Euro, yani yaklaşık 50 bin TL'ye denk gelen Royal Suit Villa'da Kral Salman ve Prens için yaklaşık 2 aydır hummalı bir hazırlık yapıldı. Kral ve prensin konaklayacağı ultralüks villalarda Kız Kulesi manzarası da bulunuyor. Kral Salman'ın ayak basacağı ilk noktadan helikopter pistine, geçeceği tüm yollar için dokunan kırmızı halılara kadar her detayın titizlikle ele alındığı belirtildi. Kral Salman ve Suudi prens için yatakların çarşaflarına kadar kullanacakları tüm eşyalar Arabistan'dan Antalya'ya getirildi. Kral Salman ve Prens için güvenlikten sağlığa görev yapacak özel ekiplerin ise yaklaşık 250 kişiden oluştuğu ifade edildi.

Konaklayacak ekip için dünya mutfaklarından oluşan ala carte yemekler hazırlanacak, 7 bin 500 metrekarelik SPA merkezi ekstra hizmet verecek. Fiyatlara sadece oda kahvaltının dahil olduğu ve diğer birçok hizmet için ekstra ödeme yapacak olan Suudi heyetin Mardan'daki günlük giderinin 1 milyon doların üzerinde olacağı belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
119 teröristi öldürülen Murat Karayılan çıldırdı
119 teröristi öldürülen Murat Karayılan çıldırdı
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
 HTC One A9 Türkiye fiyatı ve özellikleri
HTC One A9 Türkiye fiyatı ve özellikleri
Pitbull 9 yaşındaki çocuğu parçaladı!
Pitbull 9 yaşındaki çocuğu parçaladı!
Dolar yorumları ne olur korkutan senaryo
Dolar yorumları ne olur korkutan senaryo
New Horizons'un yeni hedefi
New Horizons'un yeni hedefi
Altan Tan'dan PKK itirafı HDP ikna edemedi!
Altan Tan'dan PKK itirafı HDP ikna edemedi!
Hava durumu ısı eksi 4'e düştü kar başladı!
Hava durumu ısı eksi 4'e düştü kar başladı!
Yunanistan'ın Öcalan oyunu mahkemede çıktı!
Yunanistan'ın Öcalan oyunu mahkemede çıktı!
Seçim anketleri neden tutmadı işte 3 sebep
Seçim anketleri neden tutmadı işte 3 sebep