YAZARLAR

Koç Yeniayı cesaret ve hırs veriyor...

16 Nisan'da sabah 04:58’ de Ay Güneş ile birleşecek ve 25° Koç burcunda yeniay doğacak.

16 Nisan'da sabah 04:58’ de Ay Güneş ile birleşecek ve25° Koç burcunda yeniay doğacak.

Koç Burcu ateş elementinin öncü nitelikler taşıyan burcudur.Hevesli, girişken, cesur ve sabırsız enerjiler taşır. Yenideneyimler ve girişimler için daha cesur davranabilir, hızlıharekete geçebiliriz.

Yönetici gezegeni Mars’dır. Savaş tanrısı Marshem cesareti hem fiziksel gücü ile anılır. İdealist, saldırgan veacımasızdır. Motivasyonu yüksektir, rekabeti, yarışmayı,mücadeleyi, savaşmayı sever. Onun olduğu yerde huzur ve dinginlikolması pek mümkün değildir. Mars aksiyon ister. Bu nedenleaskerler, ordu, spor, sporcular, yarışçılar, liderler,girişimcilerde Mars enerjisi kuvvetlidir.

Yanıcı, patlayıcı her türlü silah, kesici aletler, ateş Mars’ınyönetimindedir. Vücudumuzda Baş bölgesi, gözler, kan ve baştakiorganlar da Mars ve Koç burcu tarafından yönetilir.

Yeniay yenilikleri ve başlangıçları teşvik ederken, önümüzdekibir ayı da şekillendirebilir. Çeşitli olasılıklar önümüzdeolabilir. Ancak harekete geçmeden önce geçmiş konuları gözdengeçirip, tecrübelerimizi de dikkate almalıyız. Motivasyonunyükseleceği bu dönemde inandığımız değerler uğruna rekabeti,yarışmayı, mücadeleyi, savaşmayı göze alabiliriz.

Yeniayın ardından Ay Uranüs ile birleşecek. Bu heyecanlı, hızlı,sürprizli durumlarla da karşılaşabileceğimizin işaretçisi. İleriharekete geçmek üzere durağanlaşan Koç burcundaki Merkür bir kaçgün sonra ileri harekette gerçek hızına ulaşacak. Şimdiplanladığımız bazı işler ay ilkdördün fazına ulaştığında bir haftasonra daha rahat hayata geçebilir.

Yönetici gezegen Mars yüceldiği Oğlak burcunda çok güçlü…Kararlı, hırslı, sabırlı, dirayetli ve çalışkan bir enerjiyleamaçlarımıza ulaşmada itici güç olabilir. Venüs Boğa burcunda maddimanevi güven, huzur, konfor, lüks, keyif, aşk, sevgi gibi alanlardabeklentilerimizi güçlendiriyor. Toprak ve ateş elementindekiyoğunluk sahip olduğumuz değerler, maddi varlıklar veya inandığımızfikirlerde gözükara bir sahip olma ve savunma dürtüsü verebilir.Bunda başarı ve tatmin sağlamamız da zor değil.

Yükselen Balık burcu ve üstündeki Neptün, Mars, Venüs ve Jüpiterile olumlu temaslar yaparak yaratıcı, vizyoner, duyarlı katkılaryapıyor. Sezgilerimizi, empati yeteneğimizi kullanabiliriz. İhtiyaçduyulan maddi manevi yardımlara da daha rahat ulaşabiliriz.

Yorumlar