HABER / GÜNCEL

Kızları işten atılan Sezer ne dedi?

Eski cumhurbaşkanı Sezer'in iki kızının birden işten çıkarılması ile ilgili 'ölsem de konuşmam diyor'...

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, iki kızının işten çıkarılması sonrası yakın çevresine 'Kimseden birşey istemem, maaşımı kızlarımla paylaşırım' dedi. 

Ülke gündeminin dikkat çeken olaylarından biri, 10. Cumhubaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in iki kızının çalıştıkları banka tarafından işten çıkarılmaları oldu.

Zeynep Kısacıkoğlu ile Ebru Akbatur’un çalıştığı Eximbank’ın merkezini İstanbul'a taşıdığı, bu


AHMET NECDET SEZER'İN İKİ KIZI İŞTEN ATILDI


Genel Müdürlüğünü İstanbul’a taşıyan Eximbank, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in uzun yıllardır çalışan iki kızını, Ankara’da kalmak istemeleri nedeniyle işten çıkardı.

(DEVAMINI OKU)

nedenle çalışanlarına 'İstanbul'a gidecek misiniz?' diye sorduğu, Sezer'in iki kızının Ankara'da kalmayı seçtikleri; Başkent'te kalan 46 kişi arasına giremeyince de iş akitlerinin feshedildiği olayla ilgili bilinenler ve iddialar.

DUYULMAMASINI İSTEDİ

Necdet Sezer ve ailesinden şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmezken, Milliyet'ten Serpil Çevikcan, Sezer'in yakın çevresinden aldığı bilgileri köşesine taşıdı.

"Türkiye’nin 11 cumhurbaşkanından biri olan Sezer’in, mevcut hükümetle ilişkisi son derece gergin olsa da, bir imayla, bir aracıyla kızlarının lehinde bir kararı çıkarttırması çok mu zor olurdu?" denilen yazıda şu ifadeler yer alıyor:

"Ama bunu yapmıyor. Hatta, yakın çevresinden edindiğim bilgilere göre, Sezer olayın duyulmaması için çaba harcıyor. “Birinden bir şey isteyen” durumuna da düşmüyor. “Ne kimseyle konuştum, ne başka bir şey yaptım. Hiç kimseyle de hiçbir şey görüşmedim. Ölsem de konuşmam zaten” diyor.

MAAŞIMI VERİRİM

Görev yaptığı süre boyunca da, sonra da, ailesini her türlü haberin dışında tutmayı başaran eski bir cumhurbaşkanının; kartvizitleri babaları değil, kariyerleri olan iki kızının böyle bir uygulamaya muhatap olması karşısında yakın çevresine ne dediğini merak ediyor musunuz?

İşte yanıtı: 'Maaşımı böler onlarla paylaşırım.'"

Yorumlar3 yorum