BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  DÜNYA

Kız doğuyor büyüyünce erkek oluyorlar! İnanılmaz!

Dominik Cumhuriyeti Salina Köyü'nde kız olarak doğan çocuklar ergenlik döneminde erkeğe dönüşüyor, inanılmaz değişim sürecinde genital organları bile oluşuyor! İşte akıl almaz değişimin hikayesi...

Abone ol

Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Salina Köyü'nde bilim dünyasının 'ağzını açık bırakan' , dünyada görülmemiş bir 'cinsiyet değişimi' yaşanıyor. Milliyet'in BBC'ye dayandırdığı haberine göre, Dominik'te kadın üreme organı ile dünyaya gelen ve ergenliğin başladığı ortalama 12'li yaşlarda ‘erkeğe’ dönüşen çocuklar bulunuyor...

Habere göre, köyde yaşayan her 90 çocuktan biri, kız çocuğu gibi görünürken, ergenliğe girdiklerinde penis ve testislerinin ortaya çıkmasıyla kısa süre içinde erkeğe dönüşüyor.

ÖNCE KADIN SONRA ERKEK...

Machihembras’ (Önce kadın sonra erkek) olarak adlandırılan çocuklardan biri olan Johhny, “Hiçbir zaman kız gibi giyinmeyi sevmedim. Bana kızlar için olan oyuncakları verdiklerinde dışardaki çocuklarla futbol oynamayı tercih ettim” diyor.

İŞTE İNANILMAZ DEĞİŞİMİN SEBEBİ...

Cinsiyet değiştiren çocukların sırrı 1970’lerde Amerikalı Doktor Julianne Imperato-McGinley tarafından çözüldü. Imperato-McGinley’nin keşfine göre, çocuklar XY kromozomu ile dünyaya geliyor. Biyolojik açıdan erkek olmalarına rağmen anne karnında erkek üreme organının şekillenmesini sağlayan bir enzim bulunmuyor. Enzim ergenlik döneminde salgılandığı için cinsel organları sonradan oluşuyor.

kiz-doguyorlar-erkek-oluyorlar.jpg 
CARLA YAVAŞ YAVAŞ CARLOS'A DÖNÜŞÜYOR...

'Hayata Geri Sayım' isimli belgesel çekimleri için köye giden BBC ekibi, erkeğe dönüşme belirtileri göstermeye başlayan 7 yaşındaki Carla ile de görüştü. ‘Carlos’ adını almaya hazırlanan Carla’nın 5 yaşındayken omuzlarının gelişmeye başladığı ve diğer erkek çocukları ile kavga etmeye çalıştığı aktarıldı. Ergenlikten sonra erkeğe dönüşen çocuklardan bazıları ise eski isimleriyle yaşamına devam ediyor.