BIST 10.768
DOLAR 32,92
EURO 35,38
ALTIN 2.470,24
HABER /  POLİTİKA

Kamalak'tan 'Ahmet Hakan'a saldırı'ya 'köpek' yorumu

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ahmet Hakan'ın uğradığı saldırı için en ağır eleştiriyi yapan isim oldu. Kamalak, saldırganların AK Parti üyesi olmasını işaret ederek "Herkes köpeğine sahip çıksın" dedi.

Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Zonguldak’ta milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı. Konuşmasında Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı sert bir şekilde kınayan Kamalak, "Basına yönelik her türlü şiddet ve baskıyı şiddetle kınıyorum. Herkes köpeğine sahip çıksın, sahip olsun. Eğer saldırgan bir köpeği başıboş olarak bir kimse sokağa bırakıyorsa, emin olun o saldırgan köpeği sokağa bırakan sahibi o köpekten daha haysiyetsizdir, daha şerefsizdir" dedi.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın muhalefeti eleştirirken 'Sivas’ın doğusuna gidemiyorsunuz’ dediklerini hatırlatan Kamalak şöyle devam etti:

"Bunun sorumlusu sizlersiniz. Utanç vesilesini iftihar vesilesi gibi sunuyorlar. Bir kısım vatandaşlarımız bu ülkenin şehit kanlarıyla yoğrulmuş birkaç bölgesine gidemiyorsa bunun vebali günahı kime ait? Oralar bizim değil mi? Bizim ama yaşanmaz hale getirildi. Sayın Başbakanım, Sayın Cumhurbaşkanım bunun sorumlusu sensin. Bunu haykırıyorum. Doğu’da bugün şehitler geliyorsa, bunun vebali sizlerin üzerindedir. Sizsiniz bu ülkeden sorumlu olan. Eğer kıyıya Suriyeli kardeşlerimizin cesetleri vuruyorsa bunun birinci derece sorumlusu sizlersiziniz."

kamalak.20151003095742.jpg

''HERKES KÖPEĞİNE SAHİP ÇIKSIN''

Konuşmasında Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı sert bir şekilde kınayan Kamalak, "Basına yönelik her türlü şiddet ve baskıyı şiddetle kınıyorum. Herkes köpeğine sahip çıksın, sahip olsun. Eğer saldırgan bir köpeği başıboş olarak bir kimse sokağa bırakıyorsa, emin olun o saldırgan köpeği sokağa bırakan sahibi o köpekten daha haysiyetsizdir, daha şerefsizdir" dedi. 

"TERÖRİSTLER TANIK OLDU, ASKER TERÖRİST DİYE İÇERİ ATILDI"

Kamalak, KCK yapılanması kapsamında tutuklanan teröristlerin çözüm sürecinde hükümet tarafından serbest bırakıldığını ve bu teröristlerin de Türkiye’nin 81 iline dağıldığını savunarak şöyle dedi:
"Bu yüzden İstanbul’da karakollar basılıyor, polisler şehit ediliyor. Asker ’terörist’ diye ’ergenekoncu’ diye içeriye atıldı, burnu sürtüldü, ama teröristler ’tanık’ oldu. Sonra Emniyet pasifize edildi, sindirildi. Yetmedi Türkiye’nin, ’Köyüne, mıntıkasına sahip olsun’ diye görevlendirdiği, millet kesesinden maaş ödenen, eline devlet silahı verilen köy korucuları kendi haline bırakıldı. Teröristlere teslim edildi. Oradaki vatandaşlarımız terörün kucağına itildi. Onlar döndüler baktılar devlete. Yardım istediler ama gördüler ki devlet kendilerini sahipsiz bırakmış. Mecburen PKK’ya teslim oldular."

SURİYE ELEŞTİRİSİ

Türkiye’nin Suriye politikasını da eleştiren Kamalak, Cumhurbaşkanı’na daha önce mektup yazarak bu konuda uyarılarda bulunduğunu söyledi.

Kamalak, "Sayın Cumhurbaşkanı’na, ’Siz Amerika ile el birliği içinde eğit-donat politikası uygulamaya karar verdiniz. Kimi eğiteceksiniz? Suriye’de ki muhalifleri. Adam öldürme eğitimi. Peki sizin bu uygulamanız Esad’a da aynı hakkı vermez mi? Şu an Suriye’de muhaliflere gönderilen silahların önemli bir kısmının PKK’nın elinde olduğu, dolayısıyla ülkemizden giden silahların mehmetçiklerimizi şehit ettiği iddia ediliyor. Devlet yönetimi çoluk çocuk işi değildir" diye konuştu.