HABER / GÜNCEL

Kim’in, Trump ile zirveye gidebilecek uçağı yok!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Donald Trump ile Singapur'da yapacağı zirveye gitmek için yeterli donanıma sahip uçağının olmadığı iddia edildi. Kim'in şimdiye kadar hiç uzun uçuş gerçekleştirmeyen Sovyet döneminden kalma İl-62 uçağına sahip olduğu iddia ediliyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Donald Trump ile Singapur'da yapacağı zirveye gitmek için yeterli donanıma sahip uçağının olmadığı iddia edildi. Basına sızan haberlere göre, Kim Jong-un, Trump ile yapılacak zirveye ulaşmak için Çin ve Singapur’dan Trump’ın uçağı ile aynı sınıf başkanlık uçağını temin etme ricasında bulundu.

Güney Koreli kaynaklarında ise Çin Hava Kuvvetleri'nin Kuzey Kore liderine savaş uçaklı eskortluk bile yapmaya hazır olduğu belirtildi. 

Trump'ı Singapur'a taşıyacak uçağın lüks Boeing-747 olduğu kaydedilirken, Kim Jong-un'un şimdiye kadar hiç uzun uçuş gerçekleştirmeyen Sovyet döneminden kalma İl-62 uçağına sahip olduğu iddia ediliyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesinin 12 Haziran'da Singapur'da yapılması bekleniyor.

Yorumlar1 yorum