BIST 2.394
DOLAR 15,87
EURO 16,79
ALTIN 940,77
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan terör açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir toplantı için bulunduğu Portekiz'de terörle mücadele ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör kimden nasıl gelirse gelsin bunu hep beraber lanetlemeliyiz. Bu ister DHKP-C olsun, ister bir başkası olsun.” diye konuştu.

Sosyalist Enternasyonal'in toplantısına katılmak için Portekiz’in Cascais şehrine gelen Kılıçdaroğlu, burada Cihan Haber Ajansı’nın sorularını cevapladı. Terörün her türlüsünün kimin yaptığına bakmaksızın lanetlenmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Terör kimden nasıl gelirse gelsin bunu hep beraber lanetlemeliyiz. Bu ister DHKP-C olsun, ister bir başkası olsun. Çünkü terör bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçuna karşı bizim ortak ses çıkarmamız gerekiyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

TERÖR KARŞISINDA ORTAK TAVIR SERGİLEMELİYİZ

CHP Genel Başkanı, terörün siyasi görüş veya inanç farklılığı olmadığının altını çizerek, “Hangi görüşten, hangi inançtan, hangi kimlikten olursak olalım terör karşısında ortak tavır sergilememiz gerekiyor ülkemizin güzelliği ve refahı için.” ifadelerini kulandı.

DHKP-C OPERASYONU DEVAM ETMELİ Mİ?

“DHKP-C’ye yönelik başlatılan operasyon devam etmeli mi sizce?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Teröre karşı mücadele bütün alanlarda yapılmalı. Kim teröre bulaşıyorsa, terörü amaç edinen bütün örgütlere karşı demokratik bütün ülkelerin mücadele etme hakları vardır. Türkiye’nin de bu bağlamda mücadele etmesi gerekiyor.” sözleriyle cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın son zamanlarda sıkça seslendirdiği “üst düzey komutanlar tutuksuz yargılanmalı” sözlerine ilişkin ise yorum yapmaktan kaçındı.

AK PARTİ TÜRKİYE’SİNİN EKONOMİK BÜYÜMESİ SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL

Yarın başlayacak ve iki gün sürecek sosyalist enternasyonal toplantısına ilişkin açıklamada da bulunan Kılıçdaroğlu, toplantıda dünyada yaşanan ekonomik krizin masaya yatırılacağını belirtti.

Değişik ülkelerden kendi alanlarında uzman olan kişilerin dünyadaki finansal kriz ve çözümleriyle ilgili önerileri masaya yatıracaklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Ben de Cumhuriyet Halk Partisi perspektifinden krizin ortaya çıkışı ve bu krizle mücadelede hangi yöntemlerin uygulanması gerektiği konusunda düşüncelerimi aktaracağım.” dedi.

“AK Parti’yi ekonomik krizle mücadelede başarılı olarak mı değerlendireceksiniz konuşmanızda?” şeklindeki soruyu ise Kılıçdaroğlu şu şekilde cevapladı:“Bu konu sadece siyasal parti perspektifinden ele alınacak bir konu değil. Çünkü dünyadaki ekonomik krizi değerlendireceğiz burada. Türkiye bu konuda çok başarılı bir performans çizmedi. Nedeni de şu: Yüzde 8’leri aşan olağanüstü bir büyüme performansı gösterdi ama yine dünyanın en hızlı daralan ekonomilerinden birisi oldu. Bu, sürdürülebilir büyüme açısından kabul edebileceğimiz bir olay değil. Olaya bu çerçevede bakmak lazım. Yani bir ülke perspektifinden değil, global olarak ekonominin içinde bulunduğu koşullar, farklı ülkelerin ekonomik krize karşı geliştirdikleri çözüm yöntemleri gibi konular tartışılacak.”

ÖNCEKİ HABERLER
Yüz felci riskine çok dikkat edin!
Yüz felci riskine çok dikkat edin!
Arınç'ın çok konuşulacak o sözleri!
Arınç'ın çok konuşulacak o sözleri!
Kuzey Kore'ye tatbikatlı gözdağı
Kuzey Kore'ye tatbikatlı gözdağı
Ocak ayının zam şampiyonu
Ocak ayının zam şampiyonu
Fidel Castro yüzünü gösterdi
Fidel Castro yüzünü gösterdi
Ocak enflasyonu için ne dediler
Ocak enflasyonu için ne dediler
İŞKUR'dan yeşil kartlılara takip
İŞKUR'dan yeşil kartlılara takip
Fiyatların en fazla arttığı bölge
Fiyatların en fazla arttığı bölge
AK Parti'li başkan deveden böyle düştü
AK Parti'li başkan deveden böyle düştü
İhale haberleri üç şirketi borsada vurdu
İhale haberleri üç şirketi borsada vurdu