BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,05
ALTIN 441,23
POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'FETÖ seçmeni' yanıtı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin 'FETÖ seçmeni' çıkışına cevap verdi. Kılıçdaroğlu, 'Şimdi seçmen FETÖ'cü mü değil mi ona bakalım. Nereden bileceksiniz siz onu? Korku dağları sarmış. Amaç 100 bin imzayı toplayamamalarını sağlamak.' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MHP lideri Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı için verilecek olan 100 bin imza ile ilgili "100 bin kişinin içinde eğer FETÖ desteği, PKK desteği ile bir aday yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmen ve siyasi ayağının hangi aday üzerinde yoğunlaştığı görülebilir" yönündeki sözlerine yanıt verdi. 100 bin imzaya ulaşılmasını engellemek için Bahçeli'nin bu açıklamayı yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu, seçmene çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

Kılıçdaroğlu, "Ne istedinizde vermedi? Türkiye'yi verdi. Devletin namusunu, kozmik odasını sen FETÖ'ye açmadın mı, bundan büyük siyasi ayak mı olur? FETÖ'nün siyasi ayağıyla işbirliği yapanlar bugün seçmenleri suç.lama noktasına geldiler. Ne demek FETÖ'cü mü değil mi? Sen FETÖ'cü arıyorsan milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım diyen adama bakacaksın. Şimdi seçmen FETÖ'cü mü değil mi ona bakalım. Nereden bileceksiniz siz onu? Korku dağları sarmış. Amaç 100 bin imzayı toplayamamalarını sağlamak. Seçmenlere çağrımdır, 100 bin imzayı toplayınız, o adayları, cumhurbaşkanı aday yapınız." dedi.

2 gün önce 1 Mayıs'tı alın teriyle çalışanların bayramıydı diyen Kılıçdaroğlu, "Bir ülkede milyonlarca gencimiz işsiz ise hangi bayramı yapacaklar? İşsizlik milletin canına tak etmiş. Adana'da 39 yaşında bir vatandaşımız intihar etmeye çalışıyor. Şunu söylüyor; 'Kızımın doğum günü, cebimde 50 kuruş var. Ekmek alacak param yok, intihar etmek istiyorum.' Rahmetli Ecevit döneminde yazar kasa fırlatıldı diye aylarca haber oldu. Sarayın önünde kendisini yakan vatandaş haber bile olmadı. Bizi eleştiri üzerinden haber oldu. İşsizlik sorunu kesinlikle çözülmeli."

EMEKLİYE VERİLEN 1000 LİRA

Cumhurbaşkanı adayımız herkesi kucaklamalı diyen Kılıçdaroğlu, "Biz çifte standart nedir bilmeyiz. Emekliye 100 TL ikramiye veriyorlar. Biz dediğimizde kıyameti koparmışlardı. Tüm emeklilere sesleniyorum, bu kardeşiniz bunu dillendirmeseydi 1 lira bile alamazdınız. Peki göreviniz ne emekli kardeşim, namuslu siyaset yapan insanlara sahip çıkmalısınız. Emekliye 1000 TL veriyor sadaka gibi. Siz malı götürdünüz. Daha fazlasını vereceksiniz, daha fazla." dedi.

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Muharrem İnce gerçekten CHP adayı mı?
'Sen Anlat Karadeniz' dizisinde yapılan hata 'yok artık' dedirtti
Görenlerin nefesini kesti! Şeytan çıkarma ayini böyle gerçekleştirdi
Canan Karatay'dan 'tuzlu su' tavsiyesi
Yeliz Yeşilmen'den olay yanıt: Kabul edin taş taş!
İlhan Kesici kesin konuştu işte CHP'nin cumhurbaşkanı adayı
CHP grup toplantısında dikkat çeken anlar!
İnşaat çukuruna düşüp yaralanan kurt kurtarıldı
Cumhurbaşkanını seçen papağan sosyal medyada fenomen oldu
Demokrat Parti kararını verdi: Akşener'i destekliyoruz...