BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
POLİTİKA

Demokrat Parti kararını verdi: Akşener'i destekliyoruz...

Demokrat Parti, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i destekleme kararı aldı.

Seçimler için partilerin hazırlıkları hızla devam ederken Demokrat Parti, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i destekleme kararı aldığını açıkladı. Akşener 100 bin imza ile dün YSK'ya başvuru yapmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret etti. DP Genel Merkezi'ndeki ziyaretin ardından, Akşener ve Uysal basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Meral Akşener Kimdir?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğdu. Babasının adı Tahir Ömer, annesinin adı Sıddıka'dır. Meral Akşener'in eşi Tuncer Akşener'dir.

Meral Akşener'in asıl mesleği öğretim üyeliğidir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitiren Meral Akşener, Doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders veren Meral Akşener, Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
'İnsanlık ölmemiş' dedirten gencin yeni görüntüleri ortaya çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 316 imzayla aday oldu!
Başbakan'ın sesi titredi boğazı düğümlendi işte o anlar
Kazdığı çukurda az kalsın canından oluyordu!
Skandal görüntüler! Fırça düşürme taktiği ile turistleri soydular
Yolda ilginç manzara! Çekyatı öyle bir yöntemle taşıdı ki
Bahçeli'den FETÖ uyarısı! Seçimlerle ilgili talimat gelirse
Çuval dolusu parayı sokağa döktüler! O ülke kan ağlıyor
Faciadan dönüldü! Fren yerine gaza basınca...
Yemekteyiz'de sinirler gerildi! 'Beni bilen bilir'
Yorumlar 2 yorum