HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'na ikinci 'Man Adası' şoku!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının 'Man Adası' iddialarına yönelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı ikinci davada da karar çıktı. Mahkeme, Kılıçdaroğlu'nun davacılara 142 bin TL manevi tazminatı faizi ile ödemesine kara verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınları hakkında 'Man Adası'na para transferi yapıldığı yönündeki iddiası sonrası açılan tazminat davalarının ikincisi de neticelendi. Kılıçdaroğlu faiziyle birlikte 142 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para transferi yaptıklarına ilişkin iddiaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı 1.5 milyon liralık manevi tazminat davası karara bağlandı.

Anadolu 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacılar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınları adına avukat Ferah Yıldız ile davalı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik katıldı.

AYRI AYRI TAZMİNAT ÖDEYECEK
Davayı karara bağlayan mahkeme hakimi, açılan tazminat davasını kısmen kabul ederek, 100 bin lira manevi tazminatın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 17 bin lira manevi tazminatın Ziya İlgen'e, 15 bin lira manevi tazminatın Osman Ketenci'ye, 10 bin lira manevi tazminatın da Ahmet Burak Erdoğan'a haksız fiil tarihi olan 5 Aralık 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalı Kılıçdaroğlu'ndan alınarak ödenmesine karar verdi. 

Mahkeme hakimi, dava unsuru olan 5 Aralık 2017 tarihli konuşmada Mustafa Erdoğan'a yönelik herhangi bir söz sarf edilmediğinden Mustafa Erdoğan yönünden açılan davanın ise reddine hükmetti.

İKİNCİ TAZMİNAT DAVASI
Kılıçdaroğlu hakkında açılan 1 milyon 500 bin liralık diğer manevi tazminat davası dava da geçtiğimiz günlerde karara bağlanmıştı.  Kılıçdaroğlu bu davada da toplam 197 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Yorumlar 25 yorum