BIST 1.910
DOLAR 13,72
EURO 15,54
ALTIN 786,53
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu dokunulmazlık şartını açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin konuştu.

Abone ol

"Eğer siz kızdığınız milletvekilinin dokunulmazlık ların kaldırıp, kızmadığınızın kaldırmazsanız bu doğru değil. Bizim CHP olarak görüşümüz seçim yapılmasın, ayrımcılık yapılmasın. Dokunulmazlık kaldırılacaksa bütün vekiller için kaldırılsın"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Demokrasiler Çağında Uygarlık' konulu Felsefe Sempozyumu'na katıldı.

Kılıçdaroğlu, Bakırköy Belediyesi tarafından WOW Otel'de düzenlenen sempozyumda bir süre ‘Politik Ekonomi’ başlıklı sempozyumu dinledi. Sempozyumda konuşan yabancı konukları çevirmen aracılığıyla dinleyen Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Umut Oran eşlik etti. Sempozyum konuşmacılarını yaklaşık 1 saat dinleyen Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Deniz Feneri Davası hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Deniz Feneri davası Türkiye’nin en büyük hukuk ayıbı olarak sadece Türkiye değil dünyanın tarihine geçti. Öyle bir ayıp ki yolsuzluk yapanlar serbest ama bunları soruşturanlar soruşturuldu. Ortaya pek çok gerçek çıkacak. İstanbul’da dava görülecek o davaları yakından izleyeceğiz" dedi.

CUMHURBAŞKANI NASIL AYDINLATACAK?

DDK ’nın Sivas Katliamı nı araştıracağının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “DDK Anayasal ama işlevi olan bir kurum değil. Sivas’ta büyük acılar yaşandı. Faillerin büyük bir kısma yakalanamadı. Bir kısmı yargılandı. Cumhurbaşkanı olayları nasıl aydınlatacak, herkes gibi ben de merat ediyorum. DDK’nın somut bilgiyere ulaşacağını sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, BDP’li milletvekillerinin Meclis’e gönderilen dokunulmazlık ile ilgili fezlekeleri konusunda ise, “ Genel Kurula gelsin. Bizim arzumuz dokunulmazlık dosyası olan her milletvekilinin fezlekesinin gelmesi ve dokunulmazlığın kaldırılması. Eğer siz kızdığınız milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırıp, kızmadığınızın kaldırmazsanız bu doğru değil. Bizim CHP olarak görüşümüz seçim yapılmasın, ayrımcılık yapılmasın. Dokunulmazlık kaldırılacaksa bütün vekiller için kaldırılsın. Ayrımcılık istemiyoruz" diye konuştu

Kılıçdaroğlu, bazı gazetelerde yer alan “AK Partili bazı vekillerin dokunulmazlığın kaldırılması oylamasında red oyu verecek" yönündeki haberlere ilişkin ise, “Ben de gazetelerden okudum. AKP’nin iç sorunu" diye yanıt verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bağdat Caddesi'nde cami eylemi
Bağdat Caddesi'nde cami eylemi
Suriye samimi değil
Suriye samimi değil
Balıkçılar denizde mahsur kaldı
Balıkçılar denizde mahsur kaldı
Bu facebook'un sahibi var mı?
Bu facebook'un sahibi var mı?
İstanbul trafiği felç oldu
İstanbul trafiği felç oldu
Eurovision ateşi sönüyor!
Eurovision ateşi sönüyor!
Sivas Katliamı: DDK'nın görevlendirilmesi tepki aldı
Sivas Katliamı: DDK'nın görevlendirilmesi tepki aldı
Türk dizeleri Kazakistan'ı fethetti
Türk dizeleri Kazakistan'ı fethetti
Kadın terzisinde iğrenç tuzak!
Kadın terzisinde iğrenç tuzak!
TGB'den YÖK'e uçaklı eylem
TGB'den YÖK'e uçaklı eylem