HABER /  CHP

Kılıçdaroğlu canlı yayında İnce'nin oy oranını açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı Star TV Seçim Özel programında soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu Muharrem İnce'nin oy oranına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçim Özel" programında Star  Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'in sorularını yanıtladı. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin oy oranıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Özel yaptırdığımız bir anket yok ama kamuoyuna  yansıyan değişik anketler var. Bizim de gördüğümüz yüzde 30 barajından yukarı  gidiyor, 32'ye doğru. Ben inanıyorum önümüzdeki günlerde daha yukarı doğru  çıkacak. Erdoğan inişte ama İnce yukarı doğru gidiyor" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim çalışmasını ve  performansını çok başarılı bulduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, kendisiyle  eskiden kalan dostluklarının bulunduğunu ve seçim çalışmalarında birlikte  mücadele ettiklerini söyledi.

CHP'nin, İYİ Parti'ye 15 milletvekili vermesinin hatırlatılması  üzerine Kılıçdaroğlu, "CHP bu hareketi yapmasaydı İYİ Parti seçimlere giremeyecekti. YSK, İYİ Parti'nin seçime girme kararını mecburen verdi. Biz bu  hamleyi yapmasaydık, Sayın Akşener ve İYİ Parti seçimlere giremeyecekti. Bunun  hazırlığını yapıyorlardı zaten. Bunun talimatı verilmişti YSK'ya. Biz bunları  gayet iyi biliyoruz. O yüzden hemen süratli bir şekilde karar aldık, 15  arkadaşımız İYİ Parti'ye katıldı ve ondan sonra YSK zorunlu olarak 'Evet sizler  de katılabilirsiniz' dedi. Çünkü artık TBMM'de bir grubu var. Yapacağı hiçbir şey  kalmadı." değerlendirmesinde bulundu.

"ADALET GALİP GELECEK"

Seçimlerde eşit olmayan koşullarda yarışın devam ettiğini savunan ve bunu doğru bulmadıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Seçimlerde koşullar eşit değil. Devletin bütün olanakları, yasalar  hiçe sayılarak, uygulamalar hiçe sayılarak, adalet ve ahlak hiçe sayılarak yapılıyor. Örneğin, bizim seçim reklamında 1-2 saniye bir Türk bayrağı göründüğü  için TRT bizim reklam filmimizi yayınlamadı. 'Seçim yasalarına aykırıdır' diye.  Erdoğan'ın reklam filminde başta, ortada, sonda, yukarıda Türk bayrağı... Ve bunu  gayet güzel yayınlıyor. Bu çifte standart nereden geliyor? Onun için eşit olmayan  koşullarda bir seçim yapılıyor ama ne yaparlarsa yapsınlar, sonuçta adalet galip  gelecek ve gerçek yerini bulacak."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı seçileceğine inandığını, hiçbir parti, kimlik, inanç ayrımı yapmadan ve tarafsız  bir şekilde 81 milyon vatandaşı kucaklayacağına inandığını vurguladı.

İNCE'NİN OY ORANI

Nazlı Çelik'in "İnce'nin oyu, CHP'den fazla olur mu?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Daha fazla olmasını arzu ederiz tabii. 81 milyonun cumhurbaşkanı  olacak, 81 milyonu kucaklayacak. Özel yaptırdığımız bir anket yok ama kamuoyuna  yansıyan değişik anketler var. Bizim de gördüğümüz yüzde 30 barajından yukarı  gidiyor, 32'ye doğru. Ben inanıyorum önümüzdeki günlerde daha yukarı doğru  çıkacak. Erdoğan inişte ama İnce yukarı doğru gidiyor." diye konuştu.Kılıçdaroğlu, "İnce, sizden sonraki CHP Genel Başkanı olur mu?"  sorusunu ise "Birden fazla genel başkan adayımız olabilir. Bizim partimizin bir  özelliği var. Demokratik bir süreçte herkes genel başkan adayı olabilir." diye yanıtladı.

İNCE’NİN VE TEŞKİLATINIZIN ‘EL ALTINDAN’ HDP’Yİ DESTEKLEDİĞİ İDDİASI…

Neye dayanıyor bu iddiası? İstihbarata. Her parti kendi oyunu artırmak için çaba harcar. Biz niye başka bir partiye destek verelim. Hep böyle nifak sokarak, toplumu da bu anlayışla geriyor. Bunlar demokrasiye zarar veriyor. Bizim demokrasi kültürümüze zarar veriyor."

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'den Kandil operasyonu çağrısı!
HDP'den Kandil operasyonu çağrısı!
Böyle baba olmaz olsun! Öz kızına bir yıl boyunca...
Böyle baba olmaz olsun! Öz kızına bir yıl boyunca...
Ve tarihi an: TANAP hizmete girdi!
Ve tarihi an: TANAP hizmete girdi!
Çipras açıkladı! O ülke ismini değiştiriyor
Çipras açıkladı! O ülke ismini değiştiriyor
Şirin Payzın'ın görevine son verildi
Şirin Payzın'ın görevine son verildi
Sen Anlat Karadeniz başlıyor işte yayın tarihi ve 54. bölüm fragmanı
Sen Anlat Karadeniz başlıyor işte yayın tarihi ve 54. bölüm fragmanı
Yorumlar 28 yorum