BIST 1.392
DOLAR 8,67
EURO 10,18
ALTIN 491,40
GÜNCEL

Kendisine işkence eden eşini öldüren Melek İpek tahliye oldu! 107 gün sonra kızlarına sarıldı

ANTALYA'da ellerine kelepçe takarak kendisini darbeden eşini silahla öldüren Melek İpek hakkında "ceza verilmesine yer olmadığına" hükmedilerek, tahliye kararı verildi. 107 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Melek İpek, "Kızlarımın kokularını çok özlemiştim, çocuklarıma kavuştum, bu gece artık rahatça uyuyabileceğim" dedi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, olay öncesi ve sırasında hayatına, vücut bütünlüğüne ve cinsel özgürlüğüne karşı saldırı nedeniyle savunma zorunluluğu içerisinde hareket ettiğini belirttiği Melek İpek'in tahliyesine karar verdi. Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi Antalya'da ellerine kelepçe takarak kendisini darbeden eşini silahla öldüren Melek İpek hakkında "ceza verilmesine yer olmadığına" hükmetti. Tahliye olan Melek İpek, "Kızlarımın kokularını çok özlemiştim, çocuklarıma kavuştum, bu gece artık rahatça uyuyabileceğim" dedi.

Savcı 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istedi

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Melek İpek, müştekiler ve taraf avukatları katıldı. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanık Melek İpek'in, haksız tahrik altında eşini "kasten öldürme" suçunun, meşru savunma sınırının kast olmaksızın aşılması suçuna dönüştüğü değerlendirmesinde bulundu.

Bu nedenle savcılık mütalaasında, sanık Melek İpek'in, eşi maktul Ramazan İpek'e yönelik eylemi nedeniyle "taksirle öldürme" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Ramazan İpek'in avukatı itiraz etti

Müşteki avukatı Ziya Berkhan Yaman ise maktul Ramazan İpek'in hakkında kötü bir profil çizilmek istendiğini ama bunun tamamen cezadan kurtulmaya yönelik bir savunma olduğunu ileri sürdü. Savcının talep ettiği "taksirle öldürme" suçundan cezalandırmanın kabul edilemez olduğunu savunan Yaman, "Duruşmada 20 tanık dinlendi ama bunlardan hiçbiri sürekli bir şiddet öyküsünden bahsetmedi. İddia edildiği gibi tanıklar, Ramazan İpek'in, Melek'e karşı 12 yıllık bir şiddeti olduğunu söylemedi." diye konuştu. Avukat Yaman, Melek İpek'in yardım isteme fırsatı olmasına rağmen bunu yapmadığını, bu gerekçeyle olayın "kasten öldürme" olduğunu iddia etti.

'Akşam bana silahla ateş etmişti'

Sanık Melek İpek de mütalaaya karşı savunmasında, eşinin ilk defa kendisini olay günü darbetmediğini, önceki günlerde de şiddete maruz kaldığını söyledi. Olay günü kendisinin daha öncekilerden daha uzun süre şiddete maruz kaldığını anlatan Melek İpek, eşinin kendisini kelepçeleyip darbettiği sırada çocuklarının sesini duymadığını ve korkuya kapıldığını dile getirdi.

Allah'tan beni çocuk acısıyla sınamamasını istedim

Melek İpek, "Eşim akşam ateş ettiğinde kurşun pencereye isabet etmeseydi çocuklarımın gözü önünde ben ölecektim. Bana banyoda şiddet uygularken çocuklarımın sesini duymadım. O sırada Allah'tan beni çocuklarımın acısıyla sınamamasını istedim. Çocuklarımın sesini duyunca bu sefer eşime beni öldürmemesi için yalvardım. Ben 14 yıl boyunca sessiz sedasız hayatımdan çıksın diye dua ettim. Ama bırakın eşimi öldürmeyi, ölsün diye dua dahi etmedim" ifadesini kullandı.

Eşini öldürdüğü için üzgün olduğunu dile getiren Melek İpek, "Eşim ölmemiş olsaydı ben veya çocuklarım ölecekti" dedi.

Ceza verilmesine yer olmadığından tahliyesine...

Mahkeme duruşmaya karar öncesi ara verdi. Aradan sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, Melek İpek hakkında, "haksız tahrik altında eşe karşı kasten öldürme" suçundan kamu davası açılmış ise de olay öncesi ve sırasında hayatına, vücut bütünlüğüne ve cinsel özgürlüğüne karşı saldırı nedeniyle savunma zorunluluğu içerisinde hareket eden sanığın, maruz görülecek heyecan, korku ve telaştan ötürü eylemi gerçekleştirdiğine hükmetti. Bu gerekçeyle sanık hakkında "ceza verilmesine yer olmadığına" karar veren mahkeme heyeti, Melek İpek'i tahliye etti.

Tahliye olsam bile çocuklarım babasız kaldı

Duruşma sonrası açıklama yapan Melek İpek'in avukatı Ahmet Onaran, müvekkilinin 107 gün sonra kızlarına sarılıp yatacağını kaydetti. Mahkemelerin, milletin vicdanı olduğunu belirten Onaran, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün millet olarak, hepimizin vicdanlarına 'oh' dedirten, hukukun üstünlüğünü bir kere daha ortaya koyan Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi başkan ve heyeti kararını verdi. Melek ile cezaevi görüşmemde, tahliye verilse dahi üzgün olduğunu, çocuklarının babasının hayatta olmamasından dolayı acı çektiğini ama bir an önce de çocuklarına kavuşmayı istediğini söyledi. Günün en güzel haberi bu. İnşallah bir daha ne kadına şiddet haberi duyarız ne de kadına şiddet haberlerinden dolayı bu tür haberlerle yüz yüze kalırız."

Çocuklarına kavuştu

Antalya Kapalı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu'ndan tahliye olan ve yakınları tarafından karşılanan Melek İpek, Döşemealtı ilçesi Kovanlık Mahallesi'ndeki evine geldi. Burada çocukları ve yakınlarıyla kucaklaşarak hasret gideren Melek İpek, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklarına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu, ama bu duruma düştüğü için de üzgün olduğunu söyledi.

Kızlarımın kokularını çok özlemişim

Çocuklarına sıkı sıkı sarıldığını anlatan Melek İpek, "Kızlarımın kokularını çok özlemiştim, çocuklarıma kavuştum, bu gece artık rahatça uyuyabileceğim. Koğuşta bana çok iyi davrandılar. İçerideki tek tesellim çocuklarımın dışarıda mutlu ve huzurlu olmalarıydı. Avukatım Ahmet Onaran'a ayrıca teşekkür ederim, çocuklarımdan sürekli haber getirdi" dedi.

Avukat Onaran, Melek İpek'in artık çocuklarıyla birlikte olacağını ve cezaevindeyken sınavlara hazırlanmaya başladığını kaydetti.

Melek İpek olayı neydi?


Döşemealtı ilçesinde servis şoförlüğü yapan Ramazan İpek ile 12 yıllık eşi Melek İpek arasında 7 Ocak gecesi yaşadıkları müstakil evde tartışma çıktı. Tartışma sonrası Ramazan İpek, eşini kelepçe takarak çıplak şekilde saatlerce dövdü.

- İşkence ve dayaktan gözleri şişen ve morluk oluşan Melek İpek halsiz kalırken; eşi Ramazan İpek kendisini ve 2 çocuğunu öldüreceğini belirterek sabaha karşı evden ayrıldı. Birkaç saat sonra eve dönen Ramazan İpek karşısında elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek'i buldu.

- İkili arasında çıkan arbede sırasında Melek İpek, tüfekle eşini vurup öldürüp 112'yi arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine adrese gelen sağlık ekipleri Melek İpek'i çıplak vaziyette elleri kelepçeli buldu. Kelepçeleri açılan Melek İpek'e ambulansta müdahale edildi.

- Gözaltına alınan Melek İpek, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Cumhuriyet savcısının 'haksız tahrik' indirimi uygulanmasını istediği iddianamede Melek İpek'in 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması talep edildi.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Vietnam'da 2 bin 500 tonluk yük gemisi alabora oldu! İşte o anlar
Vietnam'da 2 bin 500 tonluk yük gemisi alabora oldu! İşte o anlar
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Tramvayda Suriyeliye acımasız saldırı! Polis her yerde saldırganı arıyor
Tramvayda Suriyeliye acımasız saldırı! Polis her yerde saldırganı arıyor
Kağıt Ev 3. bölüm fragmanı
Kağıt Ev 3. bölüm fragmanı
Son Yaz 18. bölüm fragmanı
Son Yaz 18. bölüm fragmanı
Seni Çok Bekledim 13. bölüm fragmanı (Final)
Seni Çok Bekledim 13. bölüm fragmanı (Final)
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 192. bölüm fragmanı
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 192. bölüm fragmanı
Erdoğan'dan Biden'ın 'soykırım' kararına tepki
Erdoğan'dan Biden'ın 'soykırım' kararına tepki
Erdoğan tam kapanma tarihini açıkladı
Erdoğan tam kapanma tarihini açıkladı
Saç baş yoldular erkekler de ayıramadı! Ankara'daki kadın kavgası
Saç baş yoldular erkekler de ayıramadı! Ankara'daki kadın kavgası