BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  GÜNCEL

Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı nedir?

Teknolojik mektubun adı Kayıtlı Elektronik Posta’da (KEP) iletiler güvenli bir şekilde karşı tarafa ulaştırılmaktadır. Özellikle ticari faaliyetler veya idari durumlar söz konusu olduğunda PTTKEP oldukça fazla kullanılmaktadır.

Abone ol

Teknolojik mektubun adı Kayıtlı Elektronik Posta’da (KEP) iletiler güvenli bir şekilde karşı tarafa ulaştırılmaktadır. Özellikle ticari faaliyetler veya idari durumlar söz konusu olduğunda PTTKEP oldukça fazla kullanılmaktadır. Çünkü PTTKEP’te içerik değiştirilememekte ve bu postalar gerektiğinde hukuki delil olarak kullanılabilmektedir.

Gerçek ve tüzel kişilerin yanı sıra kamu kurumları da PTT’de Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı açtırabilmektedir. PTTKEP’te postaların içeriği kesinlikle değiştirilmez.

Zamandan, kâğıttan, maliyetten kazanmak, resmî ve ticari işlemlerini hızlandırmak, çevrenin korunmasına katkı sağlamak isteyen şahıslar ve kurumlar elektronik yazışmaları için PTTKEP’i tercih etmektedir. Hesabın güncellenmesi ve kapatılması işlemleri de yine PTT işyerlerinden yapılmaktadır.

ptt