BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
GÜNCEL

Kayıp kızlarını Adnan Oktar’ın programında görünce...

Avusturya Viyana'da yaşayan Elvan Koçak (44) uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını Adnan Oktar'ın programında görünce suç duyurusunda bulundu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşayan Elvan Koçak (44) uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını televizyonda Adnan Oktar'ın programında gördü. Türkiye'ye gelerek suç duyurusunda bulundu.

7 yıl önce ayrıldığı eşi Gülperi T.'nin çocukları Ş.K. (19) B.K. (17) ve oğlu M.K (17) ile birlikte Türkiye'ye gittiğini ve çocuklarından uzun süre haber alamadığını, bir akrabalarının "Senin kızların Adnan Oktar'ın yanında tv show yapıyorlar" uyarısıyla yıkıldığını anlatan baba Elvan Koçak şöyle dedi: "Çocuklarımdan B. ve ikizi olan M. daha 17 yaşındalar. Reşit olmayan kızımı televizyona çıkartarak show yapan Adnan Oktar ve diğer sorumlulardan davacı olacağım."

Avusturya Jugendamt (Gençlik Dairesi) ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesi ile bildirdiğini ifade eden Koçak "Kızlarım Viyana'da iyi bir eğitim görüyorlardı. B. okul birincisi bir çocuk. Eğitimlerini yarıda bırakıp Adnan Oktar tarafından yeri belli olmayan bir otelde alıkonulduklarını duyuyorum. Çocuklarımdan sadece Ş. mesajlarıma cevap veriyor. O mesajları da kızımın yazdığına inanmıyorum. Çünkü Ş.'nin Türkçesi ve yazım tarzına uymuyor" diye konuştu.

APAR TOPAR TÜRKİYE'YE GELDİ

Ağırlıklı olarak Adnan Oktar'ın show ve yorumlarının yayınlandığı A9 adlı tv kanalında kızlarının Oktar ve taraftarlarınca 'kedicik' diye tabir edilen diğer kızlarla birlikte iki kızını gören baba koçak apar topar Türkiye'ye giderek kızları için mücadeleye başladı. Kartal Adliyesi'ne giderek kızlarının annesi Gülperi K. ve Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunan Koçak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi. Koçak "Kızlarımın aklını çelmişler. B.'nin ikizi olan oğlum M.'yi de aynı şeyleri yapacaklar. Lütfen daha reşit bile olmayan çocuklarımı bu ne olduğu belirsiz gruptan kurtarın" diyerek yetkililerden yardım istedi.

Ş. ve B. kardeşlerin Viyana'dan sessiz sedasız ayrılıp, annelerinin teşvikiyle televizyon showlarına katıldıklarını yazan Avusturya basını olayı manşetlerine taşıdı. Österrecih gazetesi, Viyana Manşet Haber sayfası kaynağı ile "Viyanalı baba kızlarını skandal TV şovunda buldu" başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Sınırın öte tarafındaki köylerde sessizlik hakim
Trump, CNN muhabirini Oval Ofis’ten kovdu: Dışarı!
Tutmaya çalışsalar da olmadı: 5. kattan düşen kadın hayatını kaybetti
Büyük bir gürültüyle düştü, sosyal medyada paylaşımlar peş peşe geldi
Sobayı benzinle tutuştururken evi yandı... Kedisine sarılarak izledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, minik Irmak'ı telefonla aradı
Fuarda Hande Yener, Seren Serengil ve Demet Akalın gerilimi
Kavgayı ayırayım derken canından oldu
Köpeği döven psikopat horoz
10 bin euro fazladan ödeyen veznecinin imdadına Müge Anlı yetişti
Yorumlar