BIST 1.211
DOLAR 7,82
EURO 9,27
ALTIN 481,58
HABER /  GÜNCEL

Kastamonu iftar saati sahur imsak vakti-2018 Kastamonu İmsakiyesi

KASTAMONU İmsakiyesi 2018 takviminde Diyanet tarafından iftar saati, sahur imsak vakitleri listelendi. Kastamonu sabah ve akşam ezanı saatleri de bu imsakiyede yer alıyor. İşte 2018 yılı Kastamonu imsakiyesi ve iftar imsak saatleri;

Abone ol

Diyanet İşleri Başkanlığı tüm illerin Ramazan ayı imsakiyesi ile birlikte Kastamonu İmsakiyesini de yayınladı. Kastamonu 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Diyanet bu sene Ramazan ayında verilen fitre miktarını da duyurdu. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 lira olarak belirlendi. Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

Peki bugün Kastamonu 'da iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Kastamonu ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Kastamonu İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Çorum iftar saati sahur imsak vakti-2018 Çorum İmsakiyesi
Sinop iftar saati sahur imsak vakti-2018 Sinop İmsakiyesi
Samsun iftar saati sahur imsak vakti-2018 Samsun İmsakiyesi
Amasya iftar saati sahur imsak vakti-2018 Amasya İmsakiyesi
Tokat iftar saati sahur imsak vakti-2018 Tokat İmsakiyesi
Grip aşısı nerede yaptırılır kimler grip aşısı yaptırır?
Yorumlar