BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Gümüşhane iftar saati sahur imsak vakti-2018 Gümüşhane İmsakiyesi

GÜMÜŞHANE İmsakiyesi 2018 takviminde Diyanet tarafından iftar saati, sahur imsak vakitleri listelendi. Gümüşhane sabah ve akşam ezanı saatleri de bu imsakiyede yer alıyor. İşte 2018 yılı Gümüşhane imsakiyesi ve iftar imsak saatleri;

Abone ol

Diyanet İşleri Başkanlığı tüm illerin Ramazan ayı imsakiyesi ile birlikte Gümüşhane İmsakiyesini de yayınladı. Gümüşhane 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Diyanet bu sene Ramazan ayında verilen fitre miktarını da duyurdu. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 lira olarak belirlendi. Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

Peki bugün Gümüşhane 'da iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Gümüşhane ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Gümüşhane İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Bayburt iftar saati sahur imsak vakti-2018 Bayburt İmsakiyesi
Trabzon iftar saati sahur imsak vakti-2018 Trabzon İmsakiyesi
Rize iftar saati sahur imsak vakti-2018 Rize İmsakiyesi
Artvin iftar saati sahur imsak vakti-2018 Artvin İmsakiyesi
Malatya iftar saati sahur imsak vakti-2018 Malatya İmsakiyesi
Halil İbrahim Kurum kimdir kaç yaşında sevgilisi kimdir?
Yorumlar