BIST 1.365
DOLAR 8,11
EURO 9,78
ALTIN 463,79
HABER /  GÜNCEL

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu başladı

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dönüş yolculuğu, Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluğu neden oluyor.

Abone ol

KAPIKULE Sınır Kapısı'na girişte yaşanan yoğunluğu önlemek için emniyet yetkilileri çeşitli önlemler alıyor. Pazarkule, İpsala ve Hamzabeyli sınır kapılarında da zaman zaman yoğunluk yaşanıyor.

Belçika'ya dönen Turgay Kademer, tatilini Samsun'un Bafra ilçesinde geçirdiğini söyledi. Tatilde akrabalarını ziyaret ettiğini anlatan Kademer, "Büyüklerimizin elini öperek örf ve adetlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Hüzünle dönüyoruz. Ailemizi, memleketimizi geride bırakarak gurbete gidiyoruz. Gurbet de bizim için ev. Allah nasip ederse seneye tekrar geleceğiz" dedi.

TÜRKİYE'YE GERİ DÖNMEYİ HER ZAMAN DÜŞÜNÜYORUZ

Fransa'ya dönen Burak Baştuğ da tatilini Erzurum ve Kırşehir'de geçirdiğini belirtti. Akrabalarının düğünlerine katıldığını ifade eden Baştuğ, "Vatan sevgisi her zaman içimizde. Gidiyoruz, boynumuz bükük. Dönüş, lafın bittiği yer bizim için. Türkiye'ye dönmeyi her zaman düşünüyoruz. Sene geçse de tekrar gelsek diye bekliyoruz. Bayrağı görünce bize yetiyor." diye konuştu.

Almanya'ya dönen Selda Filiz ise tatilin güzel ve çabuk geçtiğini söyledi. Filiz, dönüş yolculuğunun vatandan ayrılmanın hüznünü yaşadıkları için zor geçtiğini dile getirdi.

Almanya'ya dönen İsmet Demir de yurt dışında yaşayan Türklerin dönüşün ardından yıl boyunca vatan özlemi çektiğini kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ’den tutuklu sanığın evinde ele geçirildi
CERN'den dönüm noktası niteliğinde yeni bir keşif
Yenidoğan bebeklerde ilk 24 saat çok önemli
Yaşam için sadece pozitif duygular değil negatif duygularda gerekli
Makbuz almadan kurban derisini vermeyin
Duş almak enfeksiyondan korumuyor
Dünyaca ünlü yönetmene 3.kez cinsel istismar suçlaması
Başbakan Yıldırım: 'Görevi FETÖ'cülere devrettiler'
Minik Alperen kreş servisinde boğularak ölmüş
Trump'tan flaş karar! Hiç düşünmeden feshetti
Yorumlar