BIST 1.434
DOLAR 8,28
EURO 10,00
ALTIN 485,20
YEREL

Kangal'ın Güneydoğulu rakibi Kurtboğan fiyatıyla dudak uçuklatıyor

ŞANLIURFA’da güçlü ve iri cüsseleriyle 'Kurtboğan' olarak bilinen çoban köpekleri tarım fuarının ilgi odağı oldu. Fuara tanıtım amacıyla getirilen 'Kurtboğan' köpeklerinin ise 30 ile 50 bin lira arasında satışa sunulduğu aktarıldı.

ŞANLIURFA'da, güçlü ve iri cüssesiyle bölgede 'Guregh' olarak bilinen 'Kurtboğan' cinsi çoban köpekleri, 6. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarında ilgi odağı oldu.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 6'ncı kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

11 Nisan Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuara tanıtım için getirilen 'Kurtboğan' cinsi köpekler, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Bölgede 'Guregh' olarak da adlandırılan köpeklerin, başta Sivas olmak üzere İstanbul ve Ankara'daki yarışmalarda birinciliği göğüsleyerek, dünyaca ünlü Kangal köpeklerine rakip olduğu öğrenildi.

Kurtboğan cinsi köpeklerin fiyatlarının 30 ile 50 bin lira arasında değiştiğini anlatan çoban köpeği yetiştiricisi Yunus Emre Kılıç, "Çoban köpeklerini tanıtmak için tarım fuarındayız. Bu işi çocukluğumdan beri yapıyorum. Köpekleri tanıtmak için başka illere de gidiyoruz. Fuarı düzenleyen yetkililere teşekkür ediyoruz. Kurtboğan köpeklerimiz de biraz tedirginlik var, ilk defa böyle kapalı bir yere geliyorlar. Normalde katıldığımız festivaller açık alanda düzenleniyor. Köpekleri besliyoruz, büyütüyoruz ve ihtiyacı olan çobanlara yavrularını ücretsiz veriyoruz. Şu an burada 3 erkek, bir dişi bulunmaktadır. Fuarda köpeklere karşı bir ilgi var. Sağolsun meraklı arkadaşlarımız buraya gelip katılıyorlar. Buraya getirdiğimiz köpekleri 30 ile 50 bin lira arasında satışa sunduk" diye konuştu.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı 4 gün sürecek.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Macar siyasetçiden "Neden Türkiye'yi seviyorum?" klibi
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Karaman'da uçurumdan düşen bir kişi 22 saatlik operasyonla kurtarıldı
Antalya'da 5 yaşındaki zihinsel engelli çocuğa okulda şiddet iddiası
MHP'de Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy için ihraç talebi
Çin Dünya'nın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı
Erdoğan: "Şimdiki kuyruk yokluk kuyruğu değil, bereket kuyruğu, varlık kuyruğu"
Oto sanayide halk otobüsü dehşeti! Yerle bir etti
Murat Özarı Survivor Turabi'yi tehdit etti
İstanbul Üsküdar'da korkunç kaza!
Yorumlar