HABER /  CHP

Kamer Genç'ten Emine Erdoğan'a sözlü sataşma

Ankara'da Emine Erdoğan'a tepki gösteren CHP Milletvekili Kamer Genç ile korumalar arasında arbede yaşandı.

Abone ol

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Japonya Milli Günü Resepsiyonu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a saygısız ifadeler kullandı.

Japonya Milli Günü Resepsiyonuna katılan Emine Erdoğan’ın konuşma yapmak için kürsüye çıkması üzerine Kamer Genç “Sen burada ne sıfatla konuşuyorsun?” diye seslendi. Bu sırada resepsiyona katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Genç'e tepki gösterdi. Korumalar Kamer Genç'i olay yerinden uzaklaştırmaya çalışırken, Bakan Yıldız, Genç'e, “Terbiyesizleşme. Çık dışarı, terbiyesiz herif.” diye bağırdı. Genç ve Taner Yıldız tartışırken Emine Erdoğan kürsüde konuşmasına devam etti.

Bakan Yıldız resepsiyon sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kamer Genç'in, Emine Erdoğan’a "Sen burada ne sıfatla konuşuyorsun?" ifadelerini duyması üzerine Genç'e tepki gösterdiğini söyledi. Emine Erdoğan ise yaşanan tartışmanın iletilmesi üzerine, “Kendini rezil etmiş.” ifadelerini kullandı. 

JAPON BÜYÜKELÇİĞİLİĞİ DAVET ETMİŞ

Emine Erdoğan, yaptığı konuşmasında Türk-Japon dostluğuna dikkat çekti. Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliği'nin düzenlediği resepsiyona Japonya Başbakanı'nın eşinin katıldığı; Emine Erdoğan'ın da mütekabiliyet esası çerçevesinde davete icabet ettiği belirtildi.

Kamer Genç olayın ardından resepsiyonu terk etti. Twitter adresinden yaptığı açıklamada Genç, korumaların kendisini tartakladığını iddia etti. İşte o twitler;

66.jpg

İŞTE O ANLAR
ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Ataşehir Belediyesi'ni ziyaret etti
Fransızları geçtik, önümüzde Almanlar var
Real Madrid-Galatasaray maçı ne kadar kazandıracak?
Banka programı indirirken dolandırılmayın
Arda Turan'dan Galatasaray maçı öncesi sürpriz!
İşte haziran ayındaki normalleşme planı! Koronavirüs'te vaka 500'e düşecek
Yorumlar 403 yorum