BIST 4.887
DOLAR 20,73
EURO 22,16
ALTIN 1.310,16
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kadir Topbaş'ın damadının tutuklanması oyunları bozdu!

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, CHP ile FETÖ bağlantısını bugünkü köşesine taşıdı. Ersoy Dede'ye göre Ömer Faruk Kavurmacı'nın yeniden tutuklanması planları bozdu!

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü Star gazetesi yazarı Ersoy Dede ilginç bağlantılarla bugünkü köşesine taşıdı.

CHP Milletvekili Enir Berberoğlu'nun tutuklanmasın neden olan FETÖ-CHP bağlantısını okurlarına aktaran Ersoy Dede, 'Kurye Kılıçdaroğlu mu?' sorusuna yanıt verdi. Öte yandan, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın yeniden tutuklanmasının da FETÖ'nün planlarını bozduğunu yazdı. İşte Ersoy Dede'nin  bugünkü köşesinden aktardıkları:

"Can Dündar hiç söylemeseydi elbette haber kaynağını saklı tutabilecekti.. Dolayısıyla Enis Berberoğlu bu davanın içinde hiç olmayacaktı.. FETÖ’cü bir savcı ya da polisten servis edildiği zannedilecek ve dosya o şekilde kapanacaktı.. Ama Can Dündar, (artık pazarlık nerede tıkandıysa) kitabında açık açık; “.. 27 mayıs günü bir öğleden sonra solcu bir milletvekili getirdi o görüntüleri bana..” diyerek, ilk bağlantısını sattı.. Hatırlayın Berberoğlu bu soruşturmaya böyle dahil oldu..

Peki Enis Berberoğlu’na bu görüntüleri kim verdi?

Güneş gazetesinin dünkü sayısında enteresan bir detay yer alıyor.. Gazeteye göre, 18 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu, Zaman gazetesine giderek Ekrem Dumanlı ile görüşüyor.. Ve orada kumpas görüntülerini teslim alıyor.. 9 gün sonra da 27 Mayıs'ta Enis Berberoğlu, görüntüleri Cumhuriyet’e taşıyor.. Bu vahim iddia ulusal güvenliği ilgilendiren böyle bir kumpasın kurumsal olarak CHP eliyle kurulduğu tezini kuvvetlendirir ki, bunun altından Kılıçdaroğlu’nun kalkması imkansız..

DAMAT DA İÇERDE

İşadamı Ömer Faruk Kavurmacı’nın yeniden tutuklanması bütün oyunları bozdu.. Kemal Kılıçdaroğlu; “Kavurmacı’nın tekrar tutuklanması kararını doğru bulmuyorum. Aslolan tutuksuz yargılamadır" dedi. Oysa daha üç gün evvel; "kayınpederi olan damatlar her türlü barajı aşıyorlar" diyordu… Ne oldu, yoksa “damat dışarıda Enis içeride” sloganı mı çöktü?

UCU DOKUNMUŞ DOKUNACAĞI KADAR

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Fatih Gürsul’un FETÖ’nün tesirli isimlerinden biriyle taptığı ByLock yazışmaları çıktı ortaya önceki gün.. Sabah gazetesi bu yazışmaları yayınlarken Gürsul’un adını açık yazmış, FETÖ Abisi olan konuştuğu kişiyi ise A.H.P. diye kodlamış.. Hürriyet’in Yakup’u dün soruyor; “…Kim bu A.H.P ve neden adı açık yazılmıyor?.. Yoksa ucu bir yerlere dokunacak endişesiyle mi?” Yakup Bey’e arz edelim.. Ucu dokunacağı yere dokunmuş durumda.. Adam bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı. Yani ucu dokunuyor içeride bir yerlere de kökü nerede o belli değil?.