HABER /  GÜNCEL

Kadın izleyiciden Hatipoğlu'na silikon sorusu

ATV'de yayınlanan sahur programında bir kadın izleyicinin silikon sorusu izleyenler kadar Nihat Hatipoğlu'nu da şaşırttı. Hatipoğlu, silikonların bir şartla caiz olduğunu söyledi.

Bir bayan takipçinin silikon sorusuna Nihat Hatipoğlu'ndan bir şartla izin çıktı. Hatipoğlu, bir kadının eşiyle iyi muhabbet olsun diye yaptıracağı estetiğin caiz olduğunu söyledi.

ATV'de yayınlanan "Nihat Hatipoğlu ile Sahur" programında merak edilen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na bir izleyicisi "Allah'ın verdiği bir cilde enjekte etmek veya silikon takmak dinen günah mı hocam?" sorusunu sordu.

"EŞİYLE İYİ MUHABBET OLSUN DİYE..."

Nihat Hatipoğlu, soruyu şöyle yanıtladı: Estetikle ilgili bir soru bu. Vücuda zarar verecek, yaratılışı ciddi anlamda değiştirecek mahiyetteki müdahaleler artık birer tıbbi müdahaleden çok estetik müdahale sayılıyor ve bu çok hoş karşılanmıyor.

Ama diyelim ki bir hanımefendi, bu hanımefendinin doğumla beraber, doğumdan sonra vücudunda önemli oranda çökme başladı, bu da aileyi rahatsız ediyor, karı-kocanın beraber yaşamasını, standartlarını rahatsız etmeye başladı, bundan dolayı eşiyle daha iyi bir muhabbet olsun diye hanımefendinin bu tür müdahalelerde bulunması dinen caiz olur.

Ama mesela bazı estetikler yapılıyor, bir müddet sonra güldüğü, ağladığı belli olmuyor. Yaratılışta, insanın simasında bir değişiklik oluyor. Allah simayı zaten güzel yaratmış. Güzel yaratılmış o simayı bozmak doğru değildir. Zaruri olan estetik olabilir, bir de modaya dönüşmüş olan şeyler var bunlar da çok tasvip edilmiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü spikeri taciz eden İranlı tutuklandı
Kırmızı fularlı teröristin ailesi için karar verildi
İzmir'de 6 milyonluk vurgun böyle ortaya çıktı
CHP'liler ülke genelinde eyleme başlıyor
Astana'daki görüşmeler 4-5 Temmuz'da
Millet Kütüphanesi e devlet üyelik başvuru ekranı kayıt açtırma
Yorumlar