Kadıköy'de otizmli çocuğa soyunma odasında dayak infial yarattı

KADIKÖY'de yaşam koçu Uğur D., eğitimine ve tedavisine yardımcı olması için ailesi tarafından teslim edilen 9 yaşındaki otizmli B.Ö'yü darp etti. Dayakçı yaşam koçu hakkında yaralama suçundan 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılırken, darp anları kameraya yansıdı.

Kadıköy'de 9 yaşındaki otizmli erkek çocuğu B.Ö.'nün ailesi, eğitimine ve tedavisine yardımcı olması için yaşam koçu Uğur D.'ye teslim edildi. Uğur D., çocuğu 30 Mayıs 2018 tarihinde Bostancı'da bulunan bir spor salonuna götürdü. Uğur D.,  B.Ö.'yü soyunma odasında darp etti. 

Spor kulübü yöneticileri farketti

Soyunma odasının kamera görüntülerini izleyen spor kulübünün yöneticileri, B.Ö.'nün Uğur D. tarafından darp edildiğini görünce ailesine haber verdi. Ailenin şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli hakkında iddianame düzenlenerek dava açıldı.

Yetkililer aileye haber verdi

Darp olayının görüntülerini izleyen spor salonu yetkililerinin durumu aileye haber vermesi üzerine ailenin şikayetçi olduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin çocuğu giydirdiği sırada başına sert bir şekilde vurduğu, çocuğun ağlaması üzerine saçından çekerek yere yatırıp tekrar vurduğu yer aldı. 

8 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası...

Şüphelinin çocuğa ara ara tokat attığı da savunulan iddianamede, Uğur D'nin  "Kendisini ruh ve beden sağlığı bakımından koruyamayacak kişiyi kasten basit yaralama" suçundan 8 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. 

Kadıköy'de otizmli çocuğa soyunma odasında dayak izle