BIST 1.408
DOLAR 8,07
EURO 9,68
ALTIN 462,64
HABER /  GÜNCEL

Kaçakçılar Asi Nehri üzerine köprü kurdu

Türkiye-Suriye sınırında kaçakçılar işi, sınırı oluşturan Asi Nehri üzerine çelik köprü kurmaya kadar vardırdılar.

Abone ol

Üzerinden araç geçecek büyüklükteki çelik köprü, Asi Nehri üzerine kurulamadan, bölgede devriye gezen Türk askerleri tarafından farkedildi.

Kaçakçıların Suriye sınırına, üzerinden araç geçecek büyüklükte demir köprü kurma çabaları ise bizzat Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklandı.

Genelkurmay'ın resmi internet sitesinde yayınlanan bilgi notunda, "Asi Nehri kenarında 10 şahsın araç geçirmek için kullanıldığı değerlendirilen bir adet çelik köprüyü yerleştirmeye çalıştıklarının tespit edildiği" ifade edildi.

KÖPRÜYE MEHMETÇİK EL KOYDU 

Bilgi notunda, Asi nehri üzerine yerleştirilmeye çalışılan köprüye Mehmetçiğin el koyduğu da vurgulandı.

ATEŞ AÇTILAR
Genelkurmay'ın bilgi notunda olay şöyle anlatıldı: 

"Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alayı (Hatay) Şht.Ütğm.M.A.DEMİRBÜKEN Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU) tarafından, hududun Suriye tarafında Asi nehri kenarında 10 şahsın araç geçirmek için kullanıldığı değerlendirilen bir adet çelik köprüyü, Asi Nehri üzerine yerleştirmeye çalıştıkları tespit edilmiştir. 

Tespit edilen bu durum üzerine, MYKU söz konusu bölgeye intikal etmiş ve şahıslara "DUR" ikazında bulunmuş, şahıslar ikaz üzerine yanlarında getirmiş oldukları çelik köprüyü olay yerinde bırakarak Suriye istikametine kaçmışlardır. Bu esnada, olay yerinde bırakılan çelik köprüye müdahale eden MYKU'na, sınırın Suriye tarafından ateş açılmış, açılan ateşe MYKU tarafından derhal ateşle karşılık verilmiş ve kaçakçılık girişimi engellenmiştir."

ÖNCEKİ HABERLER
Ortaöğretime başörtüsü serbestliği
Esrarlı pizza satışa çıktı
Kerry'den Türkiye'ye IŞİD mesajı!
7 kentte elektrik kesintisi!
CHP'de bu il yönetimi görevden alındı!
İş adamı ortağını öldürüp kümese gömdü!
Mossad ajanı Harari öldü
Gülen'den bir taziye bir geçmiş olsun!
Sınırda gazlı müdahale esnasında ilginç olay!
Fuhuşa zorlayan eşten korkunç intikam
Yorumlar 1 yorum