BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  GÜNCEL

İzmir'de okullar tatil mi yeni karar

Kar yağışı İzmir'de etkisini sürdürüyor. İzmir'in bazı ilçelerinde kar nedeniyle okula ulaşamayan taşımalı sistem öğrencileri için eğitime bir gün ara verildi.

Abone ol

İZMİR'de okullar tatil edildi mi?  İzmir ve Manisa'nın bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışının kent merkezinde ve yüksek yerlerinde etkili olduğu görüldü. Kar yağışı gün boyunca etkisini arttırarak devam edecek.

BU İLÇELERDE OKULLAR TATİL

Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Kemalpaşa ve Tire ilçelerinde taşımalı sistem kapsamında okullara servis araçlarıyla taşınan bazı mahalle ve köylerdeki öğrenciler, yollardaki kar nedeniyle sabah okula gelemedi. Bu ilçelerde ulaşımda sıkıntı yaşanan köy ve mahallelerde eğitime bir gün ara verildi.

i̇zmi̇r.20150106095615.jpg

İZMİR'DE HAVA NASIL OLACAK?

İZMİR'de hava durumu nasıl olacak, meteoroloji son tahminleri açıkladı. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerind ekar yağışı görülebilir. Uzmanlar don ve buzlanma için vatandaşları uyardı. Çarşamba günü haftanın en soğuk günü olacak sıcaklıklar -4 dereceye kadar düşecek.

Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların bölgemizin kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olacağı beklenmektedir. Bu sabah ilk saatler ile gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklar 4 ila 6 derece azalacak.

RÜZGAR: Kuzey-kuzeydoğudan kuvvetli, kıyı kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

UYARILAR
Bölgemizde beklenen kar yağışlarının; bölgemizin iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
Ege Denizi'nde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına beklendiğinden denizcilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
Bölgemizin genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden tarımsal faaliyete devam eden üreticilerimizin zirai don tehlikesine karşı, trafiğe çıkan vatandaşlarımızın buzlanma ve don olayına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screen-shot-2015-01-06-at-8.21.42-am.png