HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

İzmir seçim anket sonuçları kim önde Zeybekçi mi Soyer mi?

31 Mart yerel seçimlerine sadece sayılı günler kala seçmenin ve seçimin nabzını tutan ORC seçim anket sonuçlarına göre İzmir'de kim önde? İzmir belediye başkanlığı için Tunç Soyer mi Zihat Zeybekçi mİ önde gidiyor? İşte Gezici yerel seçim anket sonuçları.

31 Mart seçimlerine artık 1 hafta kaldı. Milyonlarca seçmen bu pazar 31 Mart'ta sandık başına gidecek. Seçmenin nabzıbı tutan anket şirketi ORC son durumu paylaştı. ORC seçim anket sonuçlarına göre İzmir'de hangi ilçede kim önde? İzmir belediye başkanlığı için Tunç Soyer mi Zihat Zeybekçi mi önde gidiyor? 

İZMİR'DE HDP DESTEKÇİSİ SOYER ÖNDE: Aday belirleme sürecinde en çok tartışılan illerin başında gelen İzmir'de CHP'nin Adayı Tunç Soyer'in, önde olduğu görülüyor.

Ankara'da Mansur Yavaş öne geçti: Son ankete göre Ankara'da Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş kararsızlar dağıtıldığında yüzde 49,8 ile öne geçmiş görünüyor. Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki'nin oy oranı yüzde 47,7 düzeyinde. Önceki ankette Özhaseki yüzde 51,8 ile açık ara önde görünüyordu.

İstanbul'da Binali Yıldırım önde: 16-17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre İstanbul'da kararsızlar dahil edilmediğinde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım yüzde 43 ile önde görünüyor. Onu, hemen arkasından yüzde 42,4 ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu takip ediyor. Kararsızlar dağıtıldığında bu oranlar sırasıyla yüzde 49,3 ve yüzde 48,6'ya yükseliyor.

Gezici'nin bir önceki anketinde Yıldırım'ın oy oranı yüzde 52,1, İmamoğlunun oranı ise yüzde 46,6 olarak açıklanmıştı.

Adana'da MHP'li Hüseyin Sözlü ilk sırada: Adana'da halihazırdaki büyükşehir belediye başkanı MHPli Hüseyin Sözlü yüzde 54,1, Millet İttifakı adayı Zeydan Karalar yüzde 45,4 seviyesinde bulunuyor.

Balıkesir'de AK Partili Yücel Yılmaz yüzde 53,1, İYİ Partili İsmail OK yüzde 45,8 düzeyinde.

Hatay'da Cumur İttifakı adayı İbrahim Güler yüzde 51,1 oranında oy alırken Millet İttifakı adayı Lütfü Savaş yüzde 47,8 alıyor.

Bursa'da CHP adayı Mustafa Özbey'in oy oranı yüzde 52,9 seviyesinde AK Partili Alinur Aktaş'ın oy oranı ise yüzde 46,6.

Manisa'da ise Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün yüzde 63,2 ile açık ara önde. Millet İttifakı adayı Orkun Şıktaşlı'nın oy oranı yüzde 34,7.

ÖNCEKİ HABERLER
Antalya anket sonuçları son durum kim önde ORC anketi
20 bin öğretmen ataması için başvurular başladı
Süleyman Soylu'dan Alper Taş'a çok sert cevap
300 uçak siparişi aldı: Boeing'e karşı zafer!
Avrupa Parlamentosundan tek saat kararı
Kimlik değiştirme son tarihi ne zaman yeni kimlik başvuru ekranı
Yorumlar