HABER /  GÜNCEL

İzmir de demokratik özerklik istedi! Yetti Gari!

Egeliler'in Türkiye'den bağımsız bir şekilde yaşabileceği hatta AB'ye tek başlarına üye olabilecek "Bağımsız Ege Projesi" Kürtlerin "demokratik özerklik" talebinden esinleniyor...

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı Egeli bir arkadaşı vesilesiyle haberdar olduğu "Bağımsız Ege Projesi"ni köşesine taşıdı. Projenin hayli mizahi bir metinle tanıtıldığını kaydeden Altaylı, Kürtlerin "demokratik özerklik" talebinden esinlenen proje için "Ciddi değil ama ciddiye alınma potansiyeli var" dedi.

İşte Altaylı'nın yazısındaki ilgili bölüm:

OKUYUN SİZ DE GÜLÜN

"Geçen gün Egeli bir arkadaşım okudu. Çok güldüm. Meğer bayağı popülermiş. Özellikle de internet ortamlarında. Adı Bağımsız Ege Projesi. Ciddi değil ama ciddiye alınma potansiyeli var. Ege aksanıyla yazılmış bir metin. Okuyun siz de gülün;

DEMOKRATİK ÖZERKLİK Mİ NEYİİ ONDAN TALEB EDİYOM!

"Ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari Egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom.  Memlekette başkan seçiyola, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, Yozgatlının, Kastamonulunun, Urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. Yetti gari ulen!!!!!!!!!!! Hasta etmen adama.  Ege’mizin gaynaklarına Kasımpaşalıların, Konyalıların, Yozgatlıların elinde mundar ettiler yıllardır.

EGE'Yİ EGELİLER YÖNETSİN GAYRİ

10 sene önce Gayseri neydi şimdi ne oldu, bi bakın bakem. Bi de bunlara oy vermeyen şehirlere bak, yerinde sayıyo, bak İzmir’e. - Konya’ya gider bu zihniyet, Yozgat’a gider de, Ege’ye gitmiyor arkideş, ben özerklik istiyom. Ege’yi Egeliler yönetsin gari! Haritamız belli, (bkz: 2014 CB seçimleri) komşulaamız Kuzey’de Çanakkale, Güney’de Antalya, Batı’da Yunanistan, Güneydoğu’da Afyon. (Afyon’u devletimize alamayız, yoksa senelerce G.Doğu sorunuyla uğraşırı, bissürü masraf olu, hiiiiiiiç gerek yok. Zaten sözde Egeli de olsa Konyalılarla daha iyi anlaşıyor onla.)

BAŞKENTE İZMİR YAPARIZ

Turizm vaa Bodrum, Çeşme bizde, sanayi vaaa, maden ocaklamız va. Tekstilimiz var, tarımımız va, sebze meyve bizde, dağlarımızdan yağ, bağlarımızdan bal akıpduru. Liman kentimiz İzmir, yurtdışıylan ticaretimiz zaten va. Ekonomi Bakanına Bubadağlı yaptıkmıydı iyi olu. Başkente İzmir yaparız. Şaraba zaten biz üretiyoz, kendimize vergi gomayız gari, o gadar da olsun arkideş.  Enerji, elektrik sıkıntımız da olmaz, güneş de var rüzgâr da alla şükür.

BAĞIMSIZ EGE PROJESİ (BEP)

Angaralıların Soma’yı çalıştırıp birileri rant etsin, birilere bizim paramızlan seçimde beleşe kömür dağıtsın deye Egeli işçilemize öldürmeye gerek yok. Avrupalı Tekirdağlı arkideşlerimizi de gapütülasyon verdik miydi, şarabımızla rakıyı takas eder, gül gibi yaşaaaa gideriz ay oğlum ya.  Nufus 11 milyon, iyi. Resmi dilimiz Dengizlice. Güzeeee.  İnsanımız çalışkan, aydın, hoşgörülü, moderen.  AB’yi bugün başvuram yarın üyeyiz.  Purojemizin adı Bağımsız Ege Projesi (BEP)"

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul’un kaç günlük suyu kaldı ?
İnternete istanbul ve ist uzantısı!
Elvan'dan İstanbul trafiğine 2 yeni formül
İşte DTK, HDP, DBP’nin Sincan raporu
15 yaşındaki kıza enişte tacizi
Hazır yufkadan kolay kıymalı su böreği tarifi
Yorumlar 79 yorum