HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti Kırıkkale milletvekilleri listesi iyi parti oy sonucu

KIRIKKALE İyi Parti milletvekilleri kimler oldu ilk kez seçime katılan İYİ Parti lideri Meral Akşener ne kadar oy aldı? İYİ Parti oy oranı ve milletvekili sayısı merak konusuydu. YSK Sandıkları açtıkça İYi Parti sonuçları belli oldu.

İYİ Parti ilk kez bir seçime katıldı ve siyaset arenasına çıktığı bu seçimdeki Kırıkkale oy oranı merak konusu. Kırıkkale İYİ Parti milletvekilleri kimler oldu, Meral Akşener ne kadar oy aldı sorularının yanıtı 24 Haziran 2018 genel seçimleri ile ortaya çıktı. İYİ Parti'nin bu seçimlerde Millet İttifakında yer aldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Meral Akşener yarıştı.

24 Haziran 2018 seçimlerine Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale kentinde de yoğun katılım oldu. Kırıkkalelılar verdiği oylarla 27. dönem yeni milletvekillerini meclise taşıdı. Peki Kırıkkale İYİ Parti milletvekilleri kimler oldu, İyi Parti ilk seçiminde ne kadar oy aldı? 

Kırıkkale İYİ Parti Milletvekilleri ve Kırıkkale Seçim Sonuçları için tıklayın

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye pazar günü saat 08.00'dan itibaren sandığa gitti. 56 milyon seçmen 180 bin 65 sandıkta oy kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona ererken herkesin merak ettiği seçim sonuçları ajanslardan son dakika haberi geçti. Türkiye 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne AK Parti, CHP, HDP, HÜDA PAR, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ile Vatan Partisi katıldı. BBP'nin adayları AK Parti, DP'nin adayları ise İYİ Parti listelerinden seçime girdi.  2018 seçimlerinde ittifaklar çekişti. Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP milletvekillerini belirlerken Millet İttifakı oyları ise CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti milletvekili listesini oluşturdu. İYİ Parti milletvekilleri Türkiye listesi

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti Iğdır Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kazanan Türkiye olmuştur
CHP Erzurum Milletvekilleri 2018 - 27. dönem Erzurum listesi
HDP Ağrı Milletvekilleri listesi 2018 Ağrı Sonucu
CHP Kars Milletvekilleri 2018 - 27. dönem Kars listesi
Yıldız Kenter'in kızı kimdir Leyla Kenter kimdir kaç yaşında?
Yorumlar