BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,89
HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti Afyon milletvekilleri listesi iyi parti oy sonucu

AFYON İyi Parti milletvekilleri kimler oldu ilk kez seçime katılan İYİ Parti lideri Meral Akşener ne kadar oy aldı? İYİ Parti oy oranı ve milletvekili sayısı merak konusuydu. YSK Sandıkları açtıkça İYi Parti sonuçları belli oldu.

Abone ol

İYİ Parti ilk kez bir seçime katıldı ve siyaset arenasına çıktığı bu seçimdeki Afyon oy oranı merak konusu. Afyon İYİ Parti milletvekilleri kimler oldu, Meral Akşener ne kadar oy aldı sorularının yanıtı 24 Haziran 2018 genel seçimleri ile ortaya çıktı. İYİ Parti'nin bu seçimlerde Millet İttifakında yer aldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Meral Akşener yarıştı.

24 Haziran 2018 seçimlerine Türkiye genelinde olduğu gibi Afyon kentinde de yoğun katılım oldu. Afyonlılar verdiği oylarla 27. dönem yeni milletvekillerini meclise taşıdı. Peki Afyon İYİ Parti milletvekilleri kimler oldu, İyi Parti ilk seçiminde ne kadar oy aldı? 

Afyon İYİ Parti Milletvekilleri ve Afyon Seçim Sonuçları için tıklayınCumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye pazar günü saat 08.00'dan itibaren sandığa gitti. 56 milyon seçmen 180 bin 65 sandıkta oy kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona ererken herkesin merak ettiği seçim sonuçları ajanslardan son dakika haberi geçti. Türkiye 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne AK Parti, CHP, HDP, HÜDA PAR, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ile Vatan Partisi katıldı. BBP'nin adayları AK Parti, DP'nin adayları ise İYİ Parti listelerinden seçime girdi.  2018 seçimlerinde ittifaklar çekişti. Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP milletvekillerini belirlerken Millet İttifakı oyları ise CHP, Saadet Partisi ve İyi Parti milletvekili listesini oluşturdu. İYİ Parti milletvekilleri Türkiye listesi

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti Ankara Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
AK Parti Antalya Milletvekilleri 2018 - 27. dönem AKP isim listesi
YSK Sandık Sonuçları 2018 seçimi sorgulama
Seçim canlı yayını anlık oy sonuçları 24 Haziran 2018
Cumhurbaşkanlığı Canlı seçim sonuçları anlık izleme
AKP Milletvekili sayısı kaç? 2018 AK Parti ne kadar oy aldı
Meral Akşener oy oranı İYİ Parti oyu ne kadar son durum
AK parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın sandığından kim birinci çıktı?
2018 Kilis Seçim Sonuçları Kilis Milletvekilleri 27. dönem
2018 Gaziantep Seçim Sonuçları Gaziantep Milletvekilleri 27. dönem
Yorumlar