HABER /  DÜNYA

İtalya’da tarihi Venedik Karnavalı'na katılımcı akını

İtalya'nın kanallarıyla ünlü Venedik kentindeki tarihi karnaval çerçevesinde düzenlenen "en güzel kostüm ve maske yarışması", her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü. Bu tarihi karnavalın geçmişi çok eskilere dayanıyor.

İtalya'nın kanallarıyla ünlü Venedik kentindeki tarihi karnaval çerçevesinde düzenlenen "en güzel kostüm ve maske yarışması", her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü. 

Geçmişi çok eskilere dayanan ve bu yıl 11 Şubat’ta başlayan tarihi karnavalın son hafta sonunda yapılan kostüm ve maske yarışmalarına katılanlar yine birbirinden farklı kostümleriyle dikkati çekti. 

YERLİ VE YABANCI TURİST AKINI YAŞANDI

Kentin San Marco Meydanı'nda yapılan yarışmada farklı ülkelerden gelen katılımcılar, birbirinden ilginç kostümleriyle podyuma çıkarken, karnaval için kente gelen yerli ve yabancı turistler, değişik kostüm ve maske sahipleriyle fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı. 

Sanat yönetmenliğini modacı Marco Maccapani’nin üstlendiği ve 60’ın üzerinde etkinliğin yapıldığı Venedik Karnavalı, 28 Şubat Salı günü sona erecek. 

Karnaval süresince yerli ve yabancı turistlerin eski dönemlere ait kostümleri ve maskeleri belirli süre kiralayarak giyip, kent sokaklarında gezmeleri, Venedik’te tarihi bir atmosfer oluşturuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Bağımsız Film Festivali kazananlar belli oldu
Mobil dünyanın en prestijli ödülü Turkcell'e
İstanbul'da elektrik kesintisi 1 Mart 2017
Türkiye'den en çok orkide ve kelebek çalınıyor
Almanya'ya bir şok daha! BM kararını verdi
Şener Özbayrak'ın sevgilisi Şilan Makal kimdir kaç yaşında?
Yorumlar