BIST 7.937
DOLAR 28,86
EURO 31,53
ALTIN 1.886,93
GÜNCEL

İşte Bahçeli'nin salonu ayağa kaldıran o sözleri!

Bahçeli'nin grup toplantısındaki '81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.' sözleri uzun süre ayakta alkışlandı.

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gündeminde Kuzey Irak'ta yapılan illegal referandum vardı. Bahçeli, Barzani'yi çok ser bir dille uyararak, "Bir aşiret lideri çıkıp haddini aşarak bağımsızlıktan bahsedebilmektedir. Ham hayal peşinde koşan Peşmerge başı ısrarı sürerse belasını muhakkak bulacaktır. Barzani'ye dedesinin akıbetini çok açık şekilde hatırlatıyor, ayağını denk almasını tavsiye ediyoruz." diye konuştu.

'Barzani'nin ipi başkasının elinde' diyen Devlet Bahçeli Türkiye'nin uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını kullanması gerektiğini vurgulayarak, "Ankara Anlaşması başta olmak üzere uluslararası anlaşmalardan doğan haklarımızı sonuna kadar kullanmalıyız. Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde misak-ı milli uyanacak, 81 Düzce'den hemen sonra "82 Kerkük, 83 Musul" deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır." dedi. Bahçeli'nin bu sözleri salondakiler tarafından büyük bir coşku ile karşılandı ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Sitene Ekle
Etiketler