HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da OHAL Komisyonu başvurusu nereye yapılacak Valilik açıkladı

FETÖ'den ihraç edilen memurların başvuru yapacağı OHAL Komisyonu başvuruları için İstanbul Valiliği'nden son dakika açıklama geldi. Valilik başvuruların pazartesi Fatih Emniyet binasında alınmaya başlanacağını duyurdu.

İstanbul Valiliği, Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu'na yapılacak müracaatların pazartesi gününden itibaren alınacağını duyurdu. Başvurular Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında alınacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 685 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulduğu ve Başbakanlık tarafından 17 Temmuz Pazartesi gününden itibaren başvuruların alınacağının ilan edildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"12.07.2017 tarih ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan "Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar" başlıklı tebliğinde belirtilen 6. maddenin 1. fıkrasında 'Başvurular, Komisyon tarafından oluşturulan https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr internet sitesinde yayımlanan ve bu usul ve esasların 1 ve 2 numaralı ekinde yer alan ilgili başvuru formu doldurulup alınan çıktı imzalanmak suretiyle valiliklere veya en son görev yapılan kuruma varsa ekleriyle birlikte yazılı olarak yapılır.' şeklinde bildirilmiştir.

Belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde İstanbul Valiliği'nce müracaatlar, 'Alemdar Mahallesi Hükümet Konağı Sokak Kat: 2 No:2 Fatih' adresinde bulunan Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında alınacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Atatürk Havalimanı’nda 15 Temmuz hazırlığı
ABD'den Barzani'yi şoke eden haber! Hem de kendi kanalında
AK Parti'den '15 Temmuz Milli İradenin Zaferinin Analizi' kitabı
12 metrelik ölü balina karaya vurdu
CHP’den AK Parti’ye çok sert rapor tepkisi
Af yasası ne oldu 2019 son haberler geldi 2. yargı paketi detayları
Yorumlar