HABER /  CHP

İnce: Bir şartla bedelli askerliği çıkaracağım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova mitinginde yapmış olduğu açıklamada bedelli askerlik konusuna değinerek, ''Bedelli askerlik konusuna sıcak bakmıyorum. Ama toplumun da bir gerçeği, cumhurbaşkanı seçildiğimde askerlik konusunu yeniden düzenleyeceğiz.'' dedi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnce, Yalova mitinginde konuştu. Bedelli askerlikle ilgili düşüncesini açıklayan İnce, "Bedelli askerlik konusuna sıcak bakmıyorum. Ama toplumun da bir gerçeği. Bir defaya mahsus olmak üzere bedelli askerliği bir şartla çıkarırız. Toplanan parayı üçe böleceğiz. Üçte birini er olarak askere gidenlere vereceğiz, üçte birini şehit ve gazi yakınlarına, üçte birini savunma sanayine. Ancak bu şartla kabul edebilirim" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova mitinginde konuştu. İnce konuşmasında bedelli askerlikle ilgili teklifini de açıklarken cumhurbaşkanı seçildiği takdirde yapacağı değişiklikleri anlattı

KÖPRÜ POLEMİĞİNE CEVAP

"Bay Erdoğan millet sana 24 Haziran'da bye bye Erdoğan diyecek. Köprüden geçmedin mi diyecek? Yarın Osmangazi Köprüsü'nden geçeceğim, sonra da 1. Boğaz köprüsünden geçeceğim. Demirel'in yaptığı köprü ücretsiz, seninki niye parayla? 114 gidiş 114 geliş 228 lira. Bayramdan sonra Demirel'ini köprüsü 11 lira, senin köprü 228 lira. Demirel'in yaptığı köprünün geliri Hazine'ye, Erdoğan'ın yaptığı köprünün geliri uluslararası şirketlere. Köprüleri yıkacakmış diyor, köprüyü niye yıkayım. Hırsızlık zihniyetini yıkacağım. Bunlar camileri yıkıyor diyor. Belediye başkanlarımıza sordum, bayram bugün camileri yıkıyor dedim ne diyorsunuz dedim. Doğru söylüyor deterjanla camileri yıkıyoruz dediler. O candan konuşamaz, camdan konuşur.

BEDELLİ ASKERLİK KONUSU

İnce "Bedelli askerlik konusuna sıcak bakmıyorum. Ama toplumun da bir gerçeği. 81 milyonun önünde şunu söyleyeyim, cumhurbaşkanı seçildiğimde askerlik konusunu yeniden düzenleyeceğiz. Bir defaya mahsus olmak üzere bedelli askerliği bir şartla çıkarırız. Toplanan parayı üçe böleceğiz. Üçte birini er olarak askere gidenlere vereceğiz, üçte birini şehit ve gazi yakınlarına, üçte birini savunma sanayiine. Teklifim bu. Gönlüm razı değil, ülkenin gerçeği bu. Ancak bu şartla kabul edebilirim" diye konuştu.

"KAMUDA MÜLAKATI KALDIRACAĞIZ"

Meydanlarda çocuk sayısını konuşuyor. 3 çocuk, 5 çocuk yap. Bezdeki KDV yüzde 18. Cumhurbaşkanı olarak görevim çocuk sayısına karışmak değildir. Ben bezdeki KDV'yi düşüreceğim söz. Kamuda mülakatı kaldıracağız. Çok özel mesleklerde mülakat gerekirse onu da video kaydıyla yapacağız. Her iktidar iktidara gelince iktidarın adamları ve dışarıda kalanlar oluyor. Buna son vereceğiz. Herkes kendini birinci sınıf hissedecek. Bugün bayram kutlarken ben sen o yok, biz var. Ben sınav kağıtlarını okurken önce ataçla isimleri kapatırdım, öyle okurdum. Ama vicdansızlar çocukların sınav sorularını çaldırıp yandaşlarına verdiler. Cumhurbaşkanı olduğumda çocuklarını FETÖ benzeri yapılara kaptırmayacağım.

ÖNCEKİ HABERLER
 Erdoğan'ı yıkmak için 12 Milyar dolar harcadılar
Erdoğan'ı yıkmak için 12 Milyar dolar harcadılar
BM'nin Filistin kararı memnuniyet verici
BM'nin Filistin kararı memnuniyet verici
Trump'ın kampanya menajeri hapse girecek
Trump'ın kampanya menajeri hapse girecek
Bayram namazını böyle kıldılar
Bayram namazını böyle kıldılar
Herkes onu arıyordu! Orada bulundu
Herkes onu arıyordu! Orada bulundu
MHRS hastane randevusu alma ekranı TC ile giriş
MHRS hastane randevusu alma ekranı TC ile giriş
Yorumlar 28 yorum