BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  DÜNYA

İnanılmaz iddia! Hava sıcaklığı eksi 45 dereceye kadar düşecek

Kanada'da önümüzdeki kış aylarında hava sıcaklığının eksi 45 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. İnsan vücudu ise bu sıcaklığa ne kadar dayanacak. Normal şartlarda rüzgar ısısı eksi 40 dereceye düştükten sonra, soğuğa 10 dakika maruz kalan insan vücudunda 'soğuk ısırığı' görülüyor ve soğuktan insan uzuvları kopuyor.

Abone ol

Kanadalı çiftçilerin yıllık hazırladığı, 2019 Çiftçi Takviminde (Farmers' Almanac), bu yıl Kanada'da Şubat 2019'da eksi 40 ila eksi 45 dereceye kadar hava sıcaklıklarının görüleceği tahmin ediliyor. Her ne kadar Kanadalılar soğuk havaya alışkın olsalar da eksi 40 dereceden itibaren düşük sıcaklıklar insanlar için hayati tehlike arz ediyor.

İNSAN UZUVLARINI KOPARACAK BİR SOĞUK Rüzgar ısısı eksi 40 dereceye düştükten sonra, soğuğa 10 dakika maruz kadar insan vücudunda “soğuk ısırığı” görülüyor ve soğuktan insan uzuvları kopuyor.

Bir kaç aya başlayacak bu kış ürkütücü olacak! NASA açıklaması şok etti

İHA'nın haberine göre, Quebec ve Ontario eyaletlerinin 2019 yılı başlangıcında olağanüstü donma düzeyinde hava sıcaklıkları yaşayacağı beklenirken, sadece British Columbia eyaletinde sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek. Ülkenin kalabalık şehrinin ve başkentinin bulunduğu Ontario eyaletinde sıcaklıkların hayati tehlike arz edecek kadar azalması, ülkede ciddi sorunlara yol açabileceği ifade ediliyor.